• Головна
  • НЕБАУ провів відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будгалузі
Новини компаній
18:53, 21 грудня 2021 р.

НЕБАУ провів відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будгалузі

Новини компаній
НЕБАУ провів відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будгалузі, фото-1

21 грудня в готелі InterContinental Kyiv відбулося відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будівельної галузі. Захід організував Національний експертно-будівельний альянс України.

За словами президента НЕБАУ та групи компаній Win Experts Віктора Лещинського, на засідання запросили представників експертних, проектних та будівельних організацій, органів виконавчої влади, профільних громадських об’єднань, депутатів:

 «Такі заходи є дуже важливими. Тому ми їх проводимо кілька разів на рік. Вища рада експертів будгалузі намагається об’єднатися для поліпшення якості роботи експертизи, самого будівництва та економії бюджетних коштів. Експертне середовище вже стало потужним рупором для того, аби країна і замовник отримували більш якісний продукт». 

НЕБАУ провів відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будгалузі, фото-2

Також він додав, що всі напрацювання Альянсу своєчасно реалізовуються через державні органи влади. Наприклад, тепер подача документації проходить через систему «Дія». І це максимально прибрало людський фактор при винесенні рішення співробітниками ДІАМу в дозвільній документації у сфері будівництва. Крім того, експертні організації теж не можуть фальсифікувати звіти, оскільки всі підписи експертів перевели в цифровий формат.

На заході приділили увагу й важливому питанню щодо контролю та якості виконання будівельних робіт, які реалізовуються за державний бюджет та роль експертного середовища в цьому процесі.

 Керівник напрямку Open Data ГО «CoST Ukraine» Тетяна Лутай зробила аналітика за 1-3 квартали 2021 року будівництва в дорожній галузі України.

НЕБАУ провів відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будгалузі, фото-3

Про важливі рішення Верховного суду та актуальну судову практику щодо обов’язковості призначення експертизи розповів провідний науковий співробітник КРЦ Національної академії правових наук України, кандидат юридичних наук Артем Самородов:

«Держава та вищі судові органи визнають важливість фахової експертної думки в справах, які раніше були поза увагою експертної спільноти. Таким чином ми маємо посилення ролі представників експертної та будівельної галузей у вирішенні широкого кола питань. Тож подібні заходи є визначальними для координації спільних зусиль у розбудові міцної держави та професійних організацій».

 Президент Української Асоціації проектних організацій Вадим Олійник зупинився на питанні зміни законодавства (зміни в КАС України, законопроект №6422щодо відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, для суспільних потреб).

НЕБАУ провів відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будгалузі, фото-4

А заступник голови профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Олег Борисов озвучив основні тенденції розвитку галузі в 2021 році, зокрема в експертизі будівельних проектів.

Учасники засідання підбили підсумки в роботі за 2021 рік та обмінялися думками щодо майбутнього галузі. А також запланували напрямки в діяльності на поточний рік.

Юрій Іванов

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...