• Головна
  • “Омікрон” вже в Україні: які найпоширеніші симптоми та як захиститися
15:44, 20 грудня 2021 р.

“Омікрон” вже в Україні: які найпоширеніші симптоми та як захиститися

© The University of Hong Kong

© The University of Hong Kong

Новий штам "омікрон" вже змінив хід пандемії COVID-19 та поширюється дуже швидко. Нова мутація коронавірусу вже дісталася України, а експерти по всьому світу попереджають, що штам коронавірусу “омікрон”, виявлений у листопаді, може призвести до тяжких наслідків.

Як повідомляє ZN.ua, дослідники по всьому світу невпинно працюють над тим, щоб дізнатися про все можливе про цю мутацію COVID-19.

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий штам вірусу "омікрон" вже зафіксовано у 77 країнах світу і це варіант, який поширюється швидше, ніж інші.

Газета New York Times вже назвала штам "омікрон" "франкенштейнівською сумішшю мутацій".

Експерти вважають, що цей штам "омікрон" більш заразний.

Симптоми при зараженні штамом "омікрон"

Ось що відомо на сьогодні - серед основних симптомів "омікрону" закладений ніс, пирхота або біль у горлі, ломота в тілі та багато іншого, пише Huffington Post.

Перша лікарка, що попередила владу про штам "омікрон", розповіла виданню The Telegraph наприкінці листопада, що симптоми у її пацієнтів стали для неї несподіваними і відносно м'які.

"Симптоми сильно відрізнялися і від тих, які я бачила раніше", - сказала докторка Анжеліка Коєтце британській газеті, зазначивши, що її пацієнти бачилися "просто дуже втомленими", а в однієї маленької дитини було підвищене серцебиття. Вона додала, що ніхто з її небагатьох пацієнтів не мав втрати відчуття смаку або нюху.

Деякі експерти кажуть, що хвороба, схоже, протікає у легшій формі, хоча легкі симптоми все одно можуть бути виснажливими для організму, пише CNBC. Існує також ймовірність того, що легка інфекція все ж таки може призвести до постковідного синдрому.

В цілому, слід бути напоготові при появі найбільш поширених симптомів COVID на даному етапі пандемії: лихоманка або озноб, кашель, нежить, головний біль або біль у м'язах, шлунково-кишкові проблеми та втрата смаку або нюху.

"Ми ще багато чого не знаємо про цей новий штам", - сказав HuffPost доктор Махді Собхані, лікар-інфекціоніст.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, люди, які мають симптоми COVID, повинні обов'язково пройти тестування. Це стосується й тих, хто повністю вакцинований, навіть тих, хто вже ревакцинований. У деяких людей із трьома дозами щеплення проти коронавірусу вже діагностували “омікрон”.

Зараз розпал сезону респіраторних вірусних захворювань, і медики попереджають, що зараз зростає захворюваність на грип, особливо серед молоді, повідомляє People. Також відзначаються незвичайні спалахи респіраторно-синцитіального вірусу. Симптоми цих захворювань можуть дуже схожі на симптоми COVID-19. Саме тому експерти наголошують на важливості тестування.

ПЛР-тести залишаються золотим стандартом тестування. Експрес-тести на антиген є менш надійними. Але експерти зазначають, що тест на антиген корисний. Він дає уявлення про те, чи заразні ви в цей день.

Як захиститься від "омікрону"

Маски та третя доза. На цю мить, на думку експертів, найважливіше, що можуть зробити люди для захисту від штаму "омікрон", це дотримуватися профілактичних заходів, які працювали досі: носити маску, пише The Huffington Post.

У відповідь на загрозу штаму “омікрон” Центр контролю та профілактики захворювань США посилив рекомендації для запобігання серйозному перебігу хвороби.

"Що, як ми знаємо, працювало раніше? Ми знаємо, що вакцини дуже ефективні проти штаму "дельта". Ми знаємо, що маски працюють", - сказав Собхані.

Експерти продовжують вивчати COVID-19. Дані можуть змінюватися в міру того, як вчені дізнаються більше про вірус.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#омікрон #грудень #2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...