10:00, 20 грудня 2021 р.
Фонд Андрія Півня: з якими надбаннями завершують рік та чого чекати у наступному
Про інтерв’ю із засновником та керівницею Фонду Андрія Півня, що уже близько двох років активно працює в Ужгороді, подружжям Андрієм та Вірою Півень домовляємося на вечір. Під’їжджаючи до офісу на Льва Толстого, ще здалеку помічаємо яскраве мерехтіння вогнів. Перед входом до Фонду на фоні святкової ілюмінації фотографуються люди. Кажуть, це чи не єдина в місті новорічно-різдвяна фото зона. Тут і ялинки, і кульки, і олені. Їх із захватом розглядає малеча. Уже під час інтерв’ю з’ясовуємо, що це не просто новорічний декор Фонду, а один із проєктів. Їх, до слова, за рік, що минає було понад два десятки: різного напрямку та у різних сферах.
- Андрій Васильович, у загальноприйнятому розумінні діяльність благодійного фонду – це, в основному, допомога тим, що потребують. Але бачимо, що проєкти Фонду Андрія Півня дуже різноманітні.
Андрій Півень – засновник Фонду Андрія Півня, підприємець, громадський діяч: Так, ви вірно підмітили. Ми свою роботу скеровуємо на покращення життя у місті в цілому. Я завжди кажу, що просто любити своє місто не достатньо. Якщо відчуваєш у собі сили й бажання, трансформуй любов в дії, аби зробити його кращим. Адже, Ужгород – наш спільний дім. Тому й наші проєкти такі різні: від святкової фото зони, щоб додати різдвяного настрою ужгородцям і гостям міста до підтримки місцевих письменників і не тільки. Ми тут живемо, відчуваємо це місто, спілкуємося з людьми, розуміємо проблеми та перспективи.
- Власне, про фото зону, ще перше, що ми побачили, ще тільки під’їжджаючи до Фонду…
Віра Півень – керівниця Фонду Андрія Півня: (Сміється) Не помітити її не можливо. Ми, коли облаштовували фото зону, жартували з охоронцями із сусідніх будівель, що найближчий місяць їм точно не спатиметься на робочому місці. Насправді в Ужгороді практично нема таких тематичних локацій. Нам хотілося виправити цю ситуацію і розбавити традиційні фото ужгородців біля головної ялинки таким ось казковим фоном. Вийшло дуже гарно. Приємно бачити, як приходять, навіть приїжджають сім’ї з дітками, фотографуються, посміхаються, отримують позитивні емоції. Це дуже мило.
Андрій Півень: В продовження святкової теми: ще один проєкт Фонду, який зараз якраз завершується – «Миколай дарує свято дошкільнятам». До Дня Святого Миколая ми у соцмережах розіграли свято для вихованців садків Ужгорода та Ужгородського району. Рандомним способом визначили 5 груп переможців. І якраз в ці дні наш Миколай з помічниками, подарунками та цілим театралізованим дійством відвідує малечу.
- Віра Василівна, ви керуєте справами Фонду. Та, наскільки знаємо, є також підприємницька діяльність, а ще велика сім’я, діти. Як даєте собі раду?
Віра Півень: Маємо дуже гарну команду. Це ідейні та професійні люди, які завжди готові творити, вигадувати, організовувати, словом, працювати. Ми розуміємо один одного з пів слова, на них можна покластися у будь-якій ситуації. В спільній роботі важливо знати, що люди, які поруч дивляться з тобою в одному напрямку. Нам пощастило мати у команді таких людей.
Андрій Півень: Підтримую. Часом бувають ситуації напружені, коли, здається все йде не так, але з нашими дівчатами хоч в розвідку, хоч в бій, не те, що проєкти в життя втілювати.
- А от про проєкти. Які з них вам найбільше запам’яталися, стали найближчими?
Андрій Півень: Ну ось один з останніх і дуже близький мені особисто – нагородження військовослужбовців до 30 річниці Збройних Сил України. Я багато років віддав прикордонній службі, зараз підполковник запасу. Знаю добре цю сферу. З великою повагою ставлюся до військових. Тому мені хотілося не просто зробити свято до дня Збройних Сил, а, найперше, показати військовослужбовцям їх велике значення для суспільства, їх цінність. Ми 8-ий рік живемо в стані війни і їх служба зараз дуже не проста та небезпечна. Тому у взаємодії з Всеукраїнською спілкою учасників бойових дій «Побратими України» організували урочисту церемонію нагородження 60-ти військовослужбовців Чопського прикордонного загону пам’ятними відзнаками Фонду Андрія Півня та бойовими медалями «Захиснику України». А напередодні заходу також доєдналися до облаштування каплиці на території загону.
Ще один проєкт, якому я віддав багато сил та енергії - встановлення міні скульптури «Дикий Захід Баффало Білла». Непросто він нам дався, було багато бюрократичних перешкод. Втім, Баффало таки зайняв своє місце на Набережній. Це не просто скульптурка – це ціла композиція, що об’єднує кількох героїв. Вона інтерактивна, сама про себе розповідає. Присвячена відвідинам Ужгорода у 1906 році колективу з Америки під керівництвом найуспішнішого шоу мена того часу Баффало Білла. Довкола цього проєкту об’єдналися талановиті місцеві митці: Емма Чорба, Богдан Корж. Ми дуже їм вдячні.
Віра Півень: Мені важко виокремити якийсь один проєкт. Усі рідні, в усі вкладено душу. Якщо один з найяскравіших – це, звичайно, «Ужгородці, якими ми пишаємося», про видатних людей міста в різних напрямках: освіта, медицина, мистецтво, рятувальні служби, сцена і так далі. Ми в проєкті пізнавали цих людей. Це дуже цікаво, бо вони уособлюють Ужгород. У фіналі ми нагороджували переможців та номінантів, влаштували таке тепле, душевне свято з концертною програмою. Зібралося дуже приємне товариство. Було багато музики, видовищні виступи. До речі, туди ми також залучили дітей зі ще одного нашого проєкту «Ужгород – місто талантів». Його теж можу назвати одним із своїх улюблених. Він триває досі. Раз у місяць у нас новий учасник. Це талановиті діти з різних сфер. Там і спорт, і мистецтво, і сцена. Ми дякуємо їм за досягнення з міських білбордів та влаштовуємо цікаві сюрпризи: майстер-класи, фотосесії, знайомства з успішними земляками. Люблю цей проєкт за заряд позитиву від дітей, за їх щирість та відверті емоції. І раз ми уже заговорили про дітей, то варто згадати й «Здорові посмішки дітям». Теж радію, що він відбувся. Адже його результатом стали 11 пролікованих дитячих посмішок. Ми в співпраці зі стоматологічною клінікою дали можливість діткам сиротам й напівсиротам отримати безплатні стоматологічні послуги. Маєм цілий альбом фото зі здоровими посмішками наших учасників. Дуже приємно їх переглядати.
- Андрій Васильович, ви уже згадували, що Фонд підтримує місцевих письменників, авторів, музикантів. З ким цього року вдалося попрацювати?
Андрій Півень: Ми допомогли молодій ужгородській письменниці Інні Магас видати її нову книжку «Промов своє ім’я». Інна дуже талановита дівчина. Попри юний вік, надзвичайно цілеспрямована. Крім того, попрацювали з ужгородським музикантом Дмитром Фесенко. Доєдналися до реалізації його музичного задуму у кліпі THE LAST MACHINE OF FUTURE. Вважаю, що молодь треба підтримувати, щоб вони не дивилися в бік кордону, а мали можливість розвиватися тут. Адже вони майбутнє і нашого міста, і країни в цілому.
Віра Півень: А мені запам’яталася співпраця з Андрієм Червеняком. Дуже позитивна людина. Композитор, автор семи пісенних збірок. Йому за 80, а він продовжує творити і це гідне поваги. За підтримки Фонду у світ вийшло видання «Пісні моєї душі». Там 80 творів, музика на слова видатних поетів. Презентація збірки проходила у нас в Фонді. Дуже гарне було свято, затишне, добре, позитивне. Чудові враження залишилися.
- А якісь курйозні випадки, що траплялися під час реалізації проєктів бували?
Андрій Півень: Не те щоб курйозні, але перше, що приходить мені на думку – екзотаріум «Акваріум». За сприяння Фонду в «Акваріумі» цього року оселилися нові мешканці: екзотичний білий какаду Джокер та один з двох найменших представників родини алігаторових – кайман Шнайдера. Пам’ятаю, коли ходив знайомитися з Джокером, посмішка з обличчя не сходила. Ця папуга дуже цікава, кумедна і товариська, легко йде на контакт. Не дивно, що Джокер так полюбився ужгородській малечі.
Віра Півень: Проєкти Фонду – це завжди робота людьми, тому трапляється всяке. Але в пам’яті залишається тільки найкраще. Наприклад, «Вишиванка до Дня Незалежності України». Яскравий проєкт, як і сама автентична закарпатська вишиванка, яку ми розіграли серед наших підписників у соцмережах. Запам’яталися емоції переможниці, коли вона одягла вишиту сорочку, роботу майстрині Тетяни Заводяк. Відвідини Ужгородського Скансену, коли директор, Василь Коцан, знайомив нас із світом закарпатської вишивки. Через проєкт ми хотіли, щоб про цей фантастичний світ дізналося якнайбільше людей. А ще благодійний аукціон на підтримку акції «Серце до серця», який ми провели у партнерстві з «Серце до серця Закарпаття» та гостинним двором «Чарда». Тоді на аукціоні вдалося зібрати понад 260 тис. гривень на обладнання для дитячих лікарень. Словом, через роботу Фонду, ми пізнаємо неймовірних людей, які щодень своєю працею роблять життя в нашому місті кращим.
- Чого очікувати від Фонду Андрія Півня у наступному році?
Андрій Півень: Очікувати не менше цікавих та важливих для міста проєктів. Маємо багато планів, маємо бажання їх втілювати, маємо класну команду, яка готова йти вперед. Тому, впевнений, все вдасться.
Віра Півень: Люди, які зустрічаються нам на шляху, надихають працювати ще більше і ще краще. Продовжуємо планувати і втілювати. Чекайте на нові проєкти від Фонду Андрія Півня, зроблені з душею.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...