• Головна
  • В Ужгороді відбувся семінар для фахівців та педагогів, які впроваджують інклюзивну форму навчання
14:53, 7 грудня 2021 р.

В Ужгороді відбувся семінар для фахівців та педагогів, які впроваджують інклюзивну форму навчання

Семінар для фахівців та педагогів, які впроваджують інклюзивну форму навчання в Україні та Закарпатській області зокрема, провела з 4 по 6 грудня ГО «Неємія» в Ужгороді.

Це вже не перший захід, який проходить у Навчальному центрі «Неємія» насамперед для батьків, які виховують «особливих» діток і педагогів (ГО «Парасолька», м.Тячів та з Вільшанського інтернату), які навчають дітей з особливими освітніми проблемами.

Нагадаємо, що в Україні останні роки почався процес впровадження інклюзивної форми навчання. Діти з інвалідністю, які раніше не мали змогу відвідувати загальноосвітню школу, навчались вдома або в спеціальних інституціях, тепер мають можливість вчитися у школі та спілкуватись з ровесниками. Але ці перші кроки в інклюзії зовсім непрості ані для батьків, ані для педагогів, яким бракує досвіду, знань та вмінь.

Своїми напрацюваннями у роботі з «особливими» дітками поділилися гості-спікери семінару - Ольга Одейчук (Голова ГО «Асоціація батьків дітей з інвалідністю та особливими потребами «Особливий кіндер», тифлопедагог, асистент вчителя в інклюзивному класі, мама незрячої дитини (Рівненська обл. м.Березне) та Анна Збанацька – практичний психолог Центру відновного лікування для дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи та порушенням функцій опорно-рухового апарату КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» (м. Рівне).

Батькам, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, важко було стримувати сльози, коли вони ділилися тими труднощами, які приходиться долати щодня. Дуже часто батьки не знають, куди звертатись і як це правильно робити, оскільки просто не розуміють своїх прав. Те, що для здорової дитини зробити легко - прийти в школу, бути на уроці, писати, виконувати завдання, для їх дітей - справжній щоденний подвиг, що вимагає титанічних зусиль, терпіння і праці. Підтримати, надати знання, поради батькам, поділитися досвідом мотивуючими прикладами з педагогами - це було метою заходу.

Нагадаємо, що ГО «Неємія» заснувала Центр розвитку дитини за методикою Марії Монтессорі для дітей з Ужгорода. Гості семінару, відвідавши заняття з дітками у Центрі, у свою чергу, були вражені, наскільки важливо створити якісний простір навчання і відпочинку для дітей, поважаючи особистість кожної дитини, її потреби і здібності.

Ось як відгукнулися учасники семінару про Центр Марії Монтесорі в Ужгороді:

Що таке Центр розвитку дитини за методикою Марії Монтессорі?

- "це простір, де діти навчаються самостійності"

- "це простір, де поважають один одного"

- "це простір, де діти самі після себе прибирають і ставлять все на свої місця"

- "це простір, в якому можна гуляти 2 рази на день в будь-яку погоду"

- "це особливий простір, в якому спільно моляться перед їжею"

- "це простір, де кожна дитина може займатись тим видом діяльності, яким бажає і стільки часу, скільки сама захоче"

- "це простір, де цінують індивідуальність кожної дитини незалежно від її діагнозу"

- "це методика, яка вчить дітей бути самостійними"

- "це простір, в якому всі ігри взяті із побуту і створені з натуральних матеріалів"

- "цей простір побудовано так, що все є відкритим і в межах доступу дитини в будь-який час"

- "це навчання, яке готує дітей до школи і після якого кожна дитина в 6 років самостійно пише і читає"

І головне для мене: це - свобода!

Свобода думки, дії, вибору, вчинку!

Тут немає слів: "Ви всі однакові, робимо те, що Я сказала".

Кожна дитина - індивідуальна, в такому центрі вони всі наче яскраві рибки, які тихо і спокійно рухаються акваріумом, займаючись улюбленою справою. (Поділилася Ольга Одейчук на своїй сторінці у фб).

Шановні батьки, які виховують «особливих» діток, педагоги і асистенти вчителів, ГО «Неємія» запрошує Вас до спільної праці, ділитися досвідом, знаннями, підтримувати один одного у труднощах, радіти перемогам.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#«Неємія» #семінар #Ужгород #грудень #2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...