• Головна
  • Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею
Новини компаній
09:30, 22 листопада 2021 р.

Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею

Новини компаній

«Царська Долина» – це не просто готельно-ресторанний комплекс в селі Нересниця Тячівського району на Закарпатті, а місце з неймовірною природою, та цікавою історією, яка розпочалася 12 років тому. Спокійна атмосфера, смачні страви та найкращий спа-відпочинок, спонукають до максимального розслаблення.

Будівництво комплексу розпочалось з невеликих бесідок і мангальних зон навколо озера, яке дуже любили місцеві жителі. Там часто збиралися люди, але сиділи на землі. Тому, подружня пара Наталя та Петро Мотринець прийняли рішення окультурити місце. Самі вони в цей час жили на території Чехії, але часто приїздили на Батьківщину.

Історія комплексу, та його особливості

Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею, фото-1

Територія комплексу «Царська Долина» знаходиться у низині і має прадавню історію. Сотні років тому, саме тут були облаштовані соляні копальні. Поселення працівників шахт, які отримували за свою роботу сіль, жили дуже заможно. Це зовсім не дивно, адже в той період, то була неабияка валюта, що дозволяла безбідно жити. З тих часів, долину у мальовничому селі Нересниця прозвали "Царською".

Ідея побудувати більш серйозний комплекс для відпочинку, почалася з будівництва бані, яку полюбили всі жителі. Вже згодом тут з'явилася і піцерія. Так, поступово, на території побудували готельний комплекс, який є окрасою всього Закарпаття. З його переваг можна виділити:

  • мальовниче озеро з лебедями;
  • безліч фотозон, та вишуканий інтер'єр приміщень;
  • ресторан з особливим меню європейської кухні;
  • боулінг з американськими бургерами та японськими ролами;
  • чотири маленькі тераси, 2 басейни з фільтрованою водою які відкриті влітку;
  • сауна та джакузі, чани, фітобочки з лікарськими травами, дитячий майданчик.

Комплекс нараховує близько 70 співробітників. Господарі постійно приймають безпосередню, та дуже активну участь у житті «Царської Долини».

Соляний спа-комплекс: розповідь власників

Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею, фото-2

На початку 2020 року, тут розпочалось будівництво унікального соляного спелео-санаторію, аналогів якому немає у всьому світі. Зовсім випадковим методом, було виявлено, що на глибині від 20 м знаходяться соляні залежі унікальної та цілющої солі з чорною, закарпатською глиною.

Сіль віддали на експертизу до Київської лабораторії і результати були просто неймовірними. Після багатьох тестувань, виявилося, що сіль:

  • багата різними вітамінами та мінералами;
  • позитивно впливає на стан шкіри, та полегшує стан всього організму при дерматитах;
  • знімає болі в суглобах;
  • розслаблює, покращує сон та дарує відчуття повного «оновлення» організму.

З того часу, ще глибше закорінилась мрія створити унікальний курорт, який буде манити гостей з усього світу, а насамперед – для жителів України.

Інтерв’ю з власниками

Засновники комплексу – Мотринець Наталя Михайлівна та Петро Петрович, погодилися дати відповідь на декілька питань:

Чи були сумніви після введення карантину, щодо продовження розпочатого будівництва? Адже для готельного бізнесу – це не найкраща пора.

– Звичайно, сумніви виникали, бо кожна розумна людина замислиться про те, що можуть з’явитися певні проблеми. Однак, у нас була мрія і була мета добитися, хоча б, усіх необхідних дозволів і зробити документацію. На це ми витратили 2 роки.

Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею, фото-3

Почалося все з проблем з водою. Ми хотіли зробити свердловину для «Царської Долини», але де б не починали бурити – скрізь з’являлась сіль. Знаючи легенди про те, що колись тут видобували сіль, ми вирішили здати її не експертизу і з’ясувати склад. Аналізи виявились дуже хорошими і ми почали розробляти ідею по будівництву оздоровчого комплексу.

В чому унікальність майбутнього спа-комплексу?

– Це будуть соляні шахти, на глибині 120 м під землею. Інженери, та інші спеціалісти розрахували все так, що не буде ніяких підпор, а тільки сіль. Це абсолютно безпечно, адже сіль дуже важко розбити. Набагато важче, ніж камінь. Тому її й називають – кам’яна сіль.

Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею, фото-4

В шахтах зможуть проходити оздоровлення до 100 чоловік одночасно. Скільки буде тривати лікування, залежатиме від рекомендацій лікаря. Це може бути і 2 години, і 4, і всі 12. Соляні випари чудово підходять людям, які страждають астмою, різними видами алергії, а також хворобами шкірних покривів, і навіть псоріазом. Зараз МОЗ дуже рекомендує соляні шахти тим, хто перехворів на COVID-19. Вони допоможуть відновити сили і оздоровитись.

Коли планується прийом перших гостей?

Ми розраховували побудуватися за 3 роки. Однак, процес займає набагато більше сил, та часу. Зараз у поті чола працює 20 осіб у дві зміни. Ми закупили всю необхідну техніку, проте, орієнтовно будівництво триватиме ще 4-5 років. Будемо робити все, аби згодом українці мали чим пишатись.

Сіль та косметика від «Царської Долини»

Спелео-санаторій в Царській Долині: на Закарпатті будують соляні шахти на глибині 120м. під землею, фото-5

За цілком символічною ціною, можна придбати цілющу сіль для користування вдома. Однак, це далеко не все. Зовсім скоро, на основі солі, з'явиться лінія натуральних косметичних засобів для:

  • догляду за тілом;
  • догляду за шкірою обличчя;
  • догляду за ротовою порожниною.

Унікальна рецептура, розроблена в «Царській Долині», за рік була відточена до ідеалу. Саме тому, вона може впевнено змагатися з європейськими брендами. Однак, ціна на продукцію буде набагато доступнішою за закордонну, щоб кожен українець мав змогу користуватися тільки найкращим. Крім того, косметика екологічно чиста, та не тестується на тваринах. Більше інформації можна дізнатися на сайті, та в соціальних мережах комплексу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...