17:06, 1 жовтня 2021 р.
В Україні пропонують заборонити одноразовий пластиковий посуд
Так як вторинна переробка такої пластикової продукції не проводиться, продукти її розпаду забруднюють навколишнє довкілля. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, що забороняє обіг одноразового пластикового посуду, соломинок, стаканчиків та інших виробів з пластику.
Про це повідомляється на порталі парламенту, передає ZN.ua.
Заборонити пропонують:
- гігієнічні ватні палички (окрім медичних цілей);
- ємності, виготовлені з пінополістиролу;
- мішалки для напоїв і соломинки;
- палички для повітряних куль;
- пластикові ємності у формі блістерних упаковок або лотків для їжі "на виніс";
- пластикові виделки, ножі, ложки, палички, тарілки.
За словами авторів законопроєкту, а це 52 народних депутати, завдяки своїй високій функціональності та відносно низькій вартості, пластик широко використовується в побуті, торгівлі та багатьох галузях економіки. За останні 50 років світове виробництво пластику зросло у 20 разів і за прогнозами до 2035 року його обсяг зросте ще вдвічі, а до 2050 року — в чотири рази, така ж тенденція спостерігається в Україні.
У пояснювальній записці до законопроєкту депутати зазначають: "Особливе занепокоєння викликає вплив одноразового пластику, який використовується повторно. При багаторазовому використанні одноразового посуду виділяються отруйні канцерогенні речовини, що впливають на респіраторні, репродуктивні та нервові функції людини".
Вторинна переробка пластикової продукції одноразового використання не проводиться і продукти її розпаду практично в повному обсязі надходять до навколишнього довкілля. Зокрема, 68% забруднення Чорного моря становить пластик, який представляє основну екологічну загрозу морській фауні.
Особливе занепокоєння викликає оксорозкладний пластик, який не піддається компостуванню і при розкладанні утворює мікропластік. Сьогодні частки мікропластіка виявлено в повітрі, водоймах, ґрунті, що згубно впливає на навколишнє довкілля, а через нього — і на людину.
У червні 2019 року Європейський Союз прийняв Директиву (ЄС) 2019/904 про скорочення впливу деяких пластикових виробів на навколишнє довкілля, відповідно до якої вже з липня 2021 року передбачається обмеження обігу певної продукції одноразового використання та заборона виробів з оксорозкладного пластику. Наразі більшість європейських країн вже прийняли законодавчі ініціативи щодо обмеження обігу пластикової продукції одноразового використання, що включають обмеження на ринку, скорочення споживання та особливі вимоги до збору і маркування продукції.
На думку депутатів, Україна не може залишатися осторонь від цього питання, оскільки може перетворитися на звалище одноразової продукції, яка вже заборонена в європейських країнах. Це створить серйозну загрозу як нинішнім, так і майбутнім поколінням.
Відповідно до законопроєкту, в Україні хочуть обмежити виробництво, обіг і ввезення окремих видів пластикової продукції одноразового використання та оксорозкладної пластикової продукції.
Також планується ввести державний ринковий нагляд за такою продукцією, відповідальність за порушення вимог.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:19, Вчора
9
18:24, 30 листопада
53
09:26, 29 листопада
6
10:19, Вчора
22
live comments feed...