• Головна
  • Несплата за розподіл ставить під загрозу початок опалювального сезону - Закарпатгаз
11:31, 12 серпня 2021 р.

Несплата за розподіл ставить під загрозу початок опалювального сезону - Закарпатгаз

За 2 місяці на Закарпатті стартує опалювальний сезон. Нині 275 тисяч осель закарпатців та 4,5 тисячі фірм, установ та підприємств опалюються за допомогою природного газу. Газ надходить до споживачів через підземні та наземні газопроводи, які експлуатуються впродовж 40-50 років.

За цей час як газопроводи, так і газорегулююче обладнання застаріли й потребують постійного обслуговування й ремонтів. Кошти на ці потреби надходять від споживачів, які вони сплачують АТ «Закарпатгаз» як плату за послугу з розподілу природного газу.

Однак, станом на початок серпня, борг за надану послугу серед населення становить 58 млн грн. У підприємстві кажуть: при такому стані справ значно складніше утримувати мережу у належному стані й забезпечувати безперебійне газопостачання. З початком опалювального сезону навантаження на газову мережу та обладнання суттєво зросте.

Загальна протяжність газопроводів у Закарпатті — 7,5 тис км. Газові підземні мережі в області знаходяться під додатковим навантаженням, адже сейсмологічна активність, систематичні паводки та підвищена кислотність ґрунтів – це ті чинники, які призводять до скорочення терміну експлуатації газових мереж та збільшення кількості аварійних ситуацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, оператор газорозподільних мереж змушений стягувати борги через суд. У поточному році подано до суду 4 тис заяв на загальну суму майже 10 млн грн. Лише у липні подано до суду 2,5 тис заяв про видачу судових наказів щодо стягнення боргів. У серпні робота продовжується.

Якщо людина не оплатила борг й після видачі їй судового наказу, АТ «Закарпатгаз» може подати позов до суду. У такому разі, після винесення рішення на користь підприємства, споживач, окрім суми боргу, сплачує судовий збір у розмірі 2270 грн. А у випадку несплати рухоме та нерухоме майно, а також кошти боржника можуть бути арештовані виконавчою службою. Після отримання заяви про примусове виконання рішення суду, державні виконавці отримують інформацію про банківські рахунки боржника. Державний виконавець вносить постанову про стягнення боргу до електронної системи, і банківська установа блокує відповідну суму на рахунку боржника вже за годину. Відтак, кошти стягуються із зарплати, пенсії, стипендії чи іншого джерела прибутку.

Про це інформує пресслужба АТ “Закарпатгаз”

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалювальний сезон #закарпатгаз #плата за розподіл #серпень #2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...