• Головна
  • Тисячі тон сміття забруднюють Тису загрожуючи екологічною катастрофою (ВІДЕО)
08:56, 19 липня

Тисячі тон сміття забруднюють Тису загрожуючи екологічною катастрофою (ВІДЕО)

Тисячі тонн пластикових відходів потрапляють у води Тиси, які беруть початок у Карпатах на заході України та протікають через Румунію, Словаччину, Угорщину та Сербію в Дунай, повідомляє Seznam Zpravy.

Відео можна переглянути у матеріалі за посиланням.

"Забруднення надходить в основному з-за кордону: України, Румунії та Словаччини", - говорить Іштван Ланг, генеральний директор Угорського національного управління водних ресурсів.

«У 2020 році ми вивезли з річки 2600 кубометрів відходів. Чесно кажучи, у річці були угорські пляшки. Це означає, що ми не несемо відповідальності за поточну ситуацію. Але усунення причин забруднення в будь-якому випадку є міжнародною справою. І особливо в Україні у них велика проблема з поводженням з відходами ", - вважає він. Угорський уряд багато років намагався вирішити цю проблему із сусідами.

"Минулого року президент Угорщини звернувся до своїх колег у двох випадках. Українська сторона відповіла, що розуміє проблему, і водночас вибачилася. Вона також щось пообіцяла, але не зробила нічого принципового для послідовного вирішення проблеми ", - говорить Чаба Коросі з офісу президента Угорщини.

У вступному матеріалі знято кілька незаконних сміттєзвалищ у Закарпатській області України.

Наприклад, поблизу міста Берегово на українсько-угорському кордоні, ще одне - біля міста Рахів.

"По-перше: сміття тут нікуди покласти. Друге: люди звикли це робити. Ми звикли до того, що наші діди спалювали сміття, це робили наші бабусі, тому всі спалюють сміття і всі, хто живе на березі річки, викидають його », - пояснює Бейло Франц, житель українського села Ясіня.

Сам він вже чотири роки намагається вивезти сміття зі свого села та околиць на звалище. В результаті громадяни Угорщини пожертвували йому майже 10 000 доларів, щоб він міг придбати для нього машину.

«Бейло» збирає сміття в будинках сусідів кілька разів на тиждень. "Я поставив тут контейнер для сортування відходів, розділення пластикових пляшок і скла. Але багато людей все одно викидають сміття в річку. Є ємності для сумлінних людей, а вода в річці - для дурних », - говорить Бейло Франц.

Раз на тиждень у селі Ясіня також відбувається збір комунальних відходів. Але мер Андрій Делятинчук каже, що буде вивезено лише близько 10% утворених відходів. Більшість все ще опиняються в Тисі.

"Ось так це виглядає вздовж усієї річки - і в нашому селі, і в місті Рахов, і далі за течією", - говорить Деляччук. "На сьогодні 55 відсотків незаконних звалищ, які ми виявили, були очищені. Ці місця впорядковані ", - коментує Руслан Стрілець, заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України.

"Але це не зупинить нові сміттєзвалища, тому що переконати людей дуже важко. Ми приберемо одне сміттєзвалище, але нові з’являтимуться знову і знову в тих самих місцях ». Найближче місце переробки відходів знаходиться понад 100 кілометрів від українського села Ясіня.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#тиса #забруднення #липень #2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...