• Головна
  • Заброна продажу ліків дітям до 14 років: думка ужгородців (ВІДЕО)
19:19, 16 липня

Заброна продажу ліків дітям до 14 років: думка ужгородців (ВІДЕО)

 Дітям до 14 років заборонили купувати медикаменти в аптеках. Відсьогодні, 16 липня, почали діяти зміни до закону "Про лікарські засоби". Рішення ухвалили вчора засіданні Верховної Ради. Медична директорка обласної дитячої лікарні в Мукачеві Магдалина Семеняк розповіла: щороку з отруєнням медикаментами до них потрапляють до 25 дітей.

Заброна продажу ліків дітям до 14 років: думка ужгородців (ВІДЕО), фото-1

Ужгородка Крістіна Куртанич – мати трьох дітей. Другій її донці зараз 13 років. Про заборону продажу ліків дітям каже: "Якраз вчора чула. В мене доньці у вересні виповнюється 14 років. Як ставлюся? Вважаю, що це правильно. Дітям не потрібно дозволяти".

 Завідувачка аптеки в Ужгороді Світлана Гудак розповіла: в перший день дії змін до закону до них не заходили діти, які хотіли купити ліки.

"Якщо в нас виникнуть сумніви, ми можемо попросити якийсь документ, що посвідчує особу, і подивитися, який має вік покупець. Не можна відпускати ні рецептурні, ні безрецептурні засоби дітям до 14 років. Ми можемо відпускати засоби, які не є лікарськими засобами. Тобто біологічно активні добавки, якісь перев’язки, якісь гігієнічні пакети, зубні щітки, паски тощо", — розповіла Світлана Гудак.

 За цей рік до обласної дитячої лікарні із отруєнням медикаментами госпіталізували 8 дітей, розповіла медична директорка закладу Магдалина Семеняк За її словами, бувають випадки, коли самі батьки дають дітям більшу дозу, ніж потрібно.

"Особливо це у маленьких дітей. Це передозування особливо Нафтизином у маленьких дітей: більше закрапують, і йде вже отруєння. Щорічно до нас діти потрапляють із отруєнням медикаментами. В середньому до 20-25 в рік. Ці діти потрапляють в інтенсивну терапію, де їм надають невідкладну допомогу. Стан їхній завжди важкий", — розповіла Магдалина Семеняк.

Відповідно до закону, ліки дітям та підліткам до 14 років заборонено продавати в аптеках. Також не можна доставляти замовлення із медикаментами, якщо клієнту не виповнилося 14.

 Більше в сюжеті Суспільного:

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#заборона #ліки #діти #аптеки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...