15:50, 5 липня 2021 р.
Майже всі регіони світу стають небезпечними через зміну клімату — The Guardian
ph | REUTERS
Вчені-кліматологи заявили, що жодна частина світу не застрахована від таких екстремальних погодних подій, з якими зіштовхнулися деякі регіони США та Канади. В Канаді сотні людей померли через аномальну спеку.
Науковці закликають уряди активізувати свої зусилля для подолання ескалації надзвичайних кліматичних ситуацій, пише The Guardian, передає ZN.ua.
Руйнівний «тепловий купол» призвів до того, що температура в Канаді зросла майже до 50 ° C. Саме таку аномальну спеку пов'язують із сотнями смертей, руйнуванням ліній електропередач та пожежами.
Експерти стверджують, що в міру того, як кліматична криза підвищує глобальну температуру, усі території - від півночі Сибіру до Європи, від Азії до Австралії - повинні готуватися до більш екстремальних погодних умов.
«Усі регіони світу стають кліматично небезпечними. Хто міг собі уявити температуру 48/49 градусів у Британській Колумбії?», - каже колишній головний науковий радник уряду Великої Британії Девід Кінг.
Кінг, який разом з іншими вченими створив Консультативну групу з питань кліматичної кризи, сказав, що вчені десятиліттями попереджали про екстремальні погодні явища, і зараз залишається все менше часу, щоб зупинити цю загрозу.
«Ризики були зрозумілі і відомі вже давно, але ми не діяли, тому зараз у нас дуже мало часу для вирішення проблеми», - сказав він.
У Канаді експерти були шоковані підвищенням температури, яка досягла майже 50 градусів тепла у місті Літтон, Британська Колумбія, побивши національний рекорд.
На західному узбережжі США в Сіетлі та Портленді також спостерігалися дні аномальної спеки. Місцева влада заявила, що близько десятка смертей у Вашингтоні та Орегоні можуть бути пов'язані з високою температурою.
Майкл Манн з Університету штату Пенсільванія заявив, що в міру нагрівання планети такі небезпечні погодні явища стануть все більш поширеними.
«Нам слід поставитись до цього дуже серйозно. Якщо глобальне потепління не зупинити, ви побачите підвищену частоту екстремальних погодних явищ», - каже він.
Манн зазначив, що клімат частково дестабілізується внаслідок різкого потепління Арктики, а наявні кліматичні прогнози та моделі не в змозі врахувати масштаби того, що відбувається.
«Прогнози недооцінюють вплив зміни клімату на такі події, як безпрецедентна спека, яку ми спостерігаємо зараз», - додав науковець.
Президент США Джо Байден звинуватив кліматичну кризу у тепловій хвилі на заході США та Канади. Близько 9300 будинків втратили електроенергію, а місцева комунальна компанія Avista Utilities заявила, що знадобляться планові відключення електроенергії.
У Британській Колумбії повідомлялося про сотні смертей протягом днів аномальної спеки. Лікарі кажуть, що значна частина цих смертей може бути пов’язана з екстремальною тепловою хвилею.
«Хоча ще рано з упевненістю стверджувати це, але цілком ймовірно, що значне збільшення смертності пов'язано з екстремальною погодою», - каже головний коронер Британської Колумбії Ліза Лапонте. Лапонте додала, що кількість смертей може зростати.
«Ми підтримуємо людей, які втратили своїх близьких», - заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, попереджаючи, що аномальна спека у регіоні країни, який неготовий до таких погодних умов є нагадуванням про необхідність вирішення кліматичної кризи.
«Я був поліцейським протягом 15 років, і ніколи не бачив подібної кількості раптових смертей, які настали за такий короткий проміжок часу», - каже сержант поліції Стів Аддісон.
«Люди можуть навіть не усвідомлювати небезпеки таких екстремальних погодних умов», - каже Лапонте.
Вчені заявили, що масштаби теплової хвилі в США та Канаді повинні стати сигналом для всього світу, особливо на тлі майбутнього кліматичного саміту ООН Cop26, який відбудеться у Великій Британії.
«Ризик теплових хвиль зростає по всій земній кулі досить швидко. Зараз кліматична криза приносить безпрецедентні погодні умови людям і регіонам, які до цього не готові», - сказав професор Пітер Стотт.
Професор Саймон Льюїс з Університетського коледжу Лондона описав ситуацію як «жахливу» і попередив, що аномальна спека може мати величезний вплив на все - від цін на продукти харчування до енергопостачання.
«Доведеться думати про те, як боротися з цими новими умовами та крайнощами, які виникають разом із новим кліматом, який ми створюємо», - вважає вчений.
За його словами, надзвичайно важливо, щоб уряди та політики прийняли до уваги попереджувальні знаки та розробили чіткі реальні плани зменшення викидів від викопного палива, адже людству треба готуватися до боротьби з більш екстремальними погодними явищами.
«Це попередження має два аспекти. Ми повинні скоротити викиди до нуля швидко, щоб нейтралізувати нові екстремальні хвилі спеки, і вже варто адаптуватися до нових кліматичних умов, які ми створюємо», - сказав Льюїс.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:41, 4 грудня
2
14:26, 9 грудня
11
09:16, 11 грудня
09:16, 11 грудня
live comments feed...