19:55, 30 червня 2021 р.
На ясені Масарика в Ужгороді планують обрізати гілки (ФОТО)
Обрізати сухі гілки ясена Масарика рекомендувала комісія з зелених насаджень виконкому Ужгородської міської ради. Про це нині, 30 червня, повідомила начальниця управління житлово-комунального господарства Олександра Турянчик, - пише Суспільне.
Нагадаємо, 24 червня близько опівночі гілка ясена впала на відвідувачів які сиділи на терасі кав’ярні. Двох жінок забрала швидка. Одну після огляду відпустили додому. Іншу – із травмами та переломом ребра – залишили в лікарні.
Ужгородка Клара оглядає ясен Масарика на набережній Незалежності. Каже: сухі гілки дерев потрібно зрізати. "Трошечки треба було би зрізати, бо багато людей і щоби нікому не впали на голову", — сказала вона.
Мукачівець Роберт Брагінський вважає: має бути доцільність обрізки гілок: "Якщо є якісь хворі ділянки, то так. А так просто заради примхи — ні. А сенс? Навіщо? Воно ж навряд чи заважає".
Хто обрізатиме — поки невідомо
Востаннє аварійні гілки на ясені зрізали у 2018-му. Тепер провести санітарну обрізку дерева вирішили після випадку 24 червня, коли на відвідувачів тераси місцевого пабу впала гілка ясена. Місце оглянула комісія з зелених насаджень, — сказала начальниця управління житлово-комунального господарства міськради Олександра Турянчик. Однак наразі не можуть визначити, хто має обрізати гілки. Бо тендер на закупівлю послуг із озеленення, каже, вже 4 місяці оскаржує один із учасників.
"Поки що не визначений виконавець вказаної послуги, тому наразі визначити, хто це буде робити, ми не можемо, — сказала Турянчик. — Просто рекомендуємо наразі власникам терас дотримуватися схеми розміщення, погодженої щодо розміщення літніх майданчиків і бути обачними. Будемо поки намагатися залучити спецтехніку ДСНС. Можливо, тоді швидше вдасться виконати самі роботи з санітарної обрізки вказаного дерева".
Ясен потребує постійного догляду
Цей ясен Масарика, названий на честь першого президента Чехословацької Республіки, має статус ботанічної пам’ятки місцевого значення, — розповів ботанік Олег Колесник. Тридцятиметрове дерево потребує, за його словами, постійного догляду. І будь-які роботи тут мають проводити зі збереженням його стану та зовнішнього вигляду.
"Це незвичайне дерево і звичайні підходи тут не можуть бути, — сказав ботанік. — Ніякі тут кронування, ніякі глибокі обрізки. Якщо ми подивимося на це дерево, бачимо, що там мертвий плющ, який засох декілька років тому. Там є декілька мертвих гілок на дереві. Це свідчить про те, що за деревом просто припинили доглядати. Замість охоронної зони туди розмістили літні тераси, також дерево зажате повністю у бетон. Йому не вистачає води. Не треба чекати, поки гілки на голову почнуть валитися і поки дерево почне гинути. Ні, це має бути постійний догляд".
Гілки і досі не прибрали.
Любов Аузяк, яка працює тут офіціанткою четвертий рік, розповіла: гілка з ясена впала не вперше.
"Два роки тому чоловіку також побило голову, плечі, але обійшлося легкими подряпинами, а цього року вже досить серйозно, — розповіла вона. — Інколи страшно тут ходити. Ми тут працюємо. Ходимо по терасі і не знаємо, що і де на нас упаде".
За словами Любові Аузяк, чиновники оглядають дерево тільки тоді, коли падає гілка. "Вчора, 29 червня, ходили, дивилися, казали, що будуть зрізати, але ще нічого не зрізали. Оте, що впало, сказали, що заберуть. Але так і стоїть по сьогоднішній день", — сказала жінка.
За словами Олександри Турянчик з управління житлово-комунального господарства, залишки гілки, яка впала 24 червня, мають забрати на смітник до 1 липня. Як обрізати інші, аби не завдати шкоди дереву, радяться із біологами та екологами.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...