• Головна
  • В Ужгороді на будівлі Закарпатської обласної філармонії показали світлозвукове шоу (ФОТО, ВІДЕО)
13:15, 20 червня

В Ужгороді на будівлі Закарпатської обласної філармонії показали світлозвукове шоу (ФОТО, ВІДЕО)

В Ужгороді провели світло-звукове шоу на будівлі Закарпатської обласної філармонії, раніше — синагоги. За словами організаторки проєкту Ольги Сагайдак, цим художники показали своє бачення особливостей карпатського регіону, повідомляє Суспільне Закарпаття.

"Цей проєкт — фіналізація резиденції, яка відбувалася три тижні в Ужгороді. Вона планувалася, як міжнародна, але через карантин обмежилися тільки українськими командами. До нас доєдналися двоє фахівців з Європи. Працювала українська студія медіамистецтва (художники, які створюють 3D-mapping)", — розповіла Ольга Сагайдак.

За її словами, 3D-mapping — це аудіовізуальні перформанси, які демонструють на будівлі в міських просторах певні художні композиції або проєкти, створені саме для цього місця. 3D-mapping створюється для конкретної будівлі.

На тритижневій мистецькій резиденції "Transcarpathia: Inside&Outside" ("Закарпаття з середини і ззовні") працювали 9 художників та художниць із Ужгорода, Одеси та Києва, — каже менеджерка Іванна Скиба-Якубова.

За її словами, художники вивчали технології сучасного медіамистецтва: доповнену та віртуальну реальність. Разом із ними працювали фахівці цих технологій. Вони мали познайомитися з проблематикою регіону.

Над проєктом працювали 4 групи: одна вивчала взаємодію з Румунією (питання екології та етнографії), друга — з Чехією та Словаччиною (питання урбаністики та архітектури), третя — з Угорщиною (питання мультикультурності, взаємних культурних впливів), четверта — з Польщею (питання взаємних впливів).

"Досвіди, які групи здобували, розвідки, які вони робили, лягли в основу проєктів віртуальних, які ми сьогодні (19 червня, — ред.) презентували. Фінальна точка — світлове шоу на будівлі Ужгородської хоральної синагоги (Закарпатська обласна філармонія, — ред.)", — каже Іванна Скиба-Якубова. Його розробили київські художники, які використовували напрацювання цих чотирьох художніх груп.

Більше в сюжеті Суспільного:

Читайте також: Карпати потрапили в список найкращих гірських маршрутів Європи

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#Шоу #Ужгород #Філармонія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...