• Головна
  • В галереї «Ужгород» триває виставка живопису Сергія Лакатоша (ФОТО)
11:47, 14 червня 2021 р.

В галереї «Ужгород» триває виставка живопису Сергія Лакатоша (ФОТО)

Відкриття експозиції відбулося 11 червня, сама ж виставка триватиме два тижні.

За словами автора, йому як виконавцю хотілося зібрати кращі свої твори для показу на виставці, продемонструвати різні періоди, техніки та сюжети.

- «Хотілося зробити цю подію умовним висновком про свою живописну діяльність. Виставлено близько 40 творів, які об'єднує саме експериментальна творчість. Роботи представлені окремими блоками: диптихами, триптихами, квадриптихами», - розповів Сергій Лакатош

Роботи представлені найрізноманітніші, це етюди виконані в реалістичній манері, роботи з пленерів, а також довготривалі абстрактні роботи, які були виконані у майстерні за запланованими темами. Головний меседж автора, це знову ж таки висновок від своєї творчої праці на ниві під назвою «живопис».

- «Така собі гола правда автора, кожен глядач може вільно збагатитися визначеною інформацією, або ж навпаки "розвантажитися", відпочити, "релакснути". Поринути в абсолютний спокій, радість і приємні переживання», - додає автор

Мистецький шлях автора розпочався ще з дитячої художньої школи ім. Мігая Мункачі 2002 року. Там вперше художник познайомився з творчістю на пленерах, де робив перші кроки в етюдних замальовках аквареллю. Після успішного п’ятирічного навчання у початковій школі Сергій Лакатош обирає мистецтво справою життя.

У 2008 – 2013 роках автор навчається в Закарпатському художньому інституті за спеціальністю «живопис». Ступінь бакалавра здобув на кафедрі образотворчого мистецтва, яка знаходилась у Мукачеві, спеціаліста – в Ужгороді. Першими викладачами з фахових предметів були Аттіла Коприва та Ігор Луценко. Пізніше - Юрій Шелевицький, Андрій Іванчо, Антон Ковач та Золтан Мичка. Під час навчання митець працює і вчиться на пленерах у  Закарпатті та за кордоном, знайомиться з художниками інших європейських країн. Сергій Лакатош зі студентських часів відвідує відомі галереї Австрії, Німеччини, Румунії, Словаччини, Угорщини.

Художник закінчив аспірантуру Львівської Національної академії мистецтв на кафедрі історії та теорії мистецтв. У різні періоди викладає  рисунок, живопис, проектування та профмайстерність у Закарпатському художньому інституті (з 2016р. Закарпатська академія мистецтв), у школі та дає приватні уроки для обдарованих дітей.

Художник бере участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках і пленерах. Він є автором наукових статей на теми художнього литва на Закарпатті. Куратор і організатор багатьох персональних та колективних виставок. Член Національної спілки художників України.

Роботи Сергія Лакатоша зберігаються у державних фондах Угорщини, відомого приватного колекціонера Імре Пака, у приватних збірках в Україні, Угорщині, Австрії та Німеччині. 

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сергій лакатош #живопис #ужгород #червень #2021
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...