18:00, 10 червня 2021 р.
Закрити не можна залишити: на Закарпатті під питанням існування пансіону для дітей(ФОТО)
Гімназія у Нижньому Бистрому існує з середини 90-х років. На території закладу працює школа, а також дошкільний заклад. Тут є 4-х поверхове приміщення, яке служить пансіонатом. Колись це була школа інтернатного типу. Нині гімназія з пансіонатом. Проживають тут діти, які опинилися у складних сімейних обставинах. Їх годують, навчають, за ними доглядають. Та існування закладу – під питанням.
-Закривають не гімназію, а пансіон. Це питання постало у зв’язку з прийнятим законом «Про повну загальну середню освіту». Він передбачає, що при гімназії не може бути пансіону, тобто діти тут не можуть постійно проживати. Нам боляче це усвідомлювати, адже якщо пансіон буде закритий - діти повинні повернутися в родину. А, на жаль, там їх чекають не кращі умови, - каже Любов Ковач – ВО директораНижньобистрівської гімназіїГорінчівської сільської громади.
Кілька років тому заклад вже реорганізували у гімназію з пансіоном із цілодобовим перебування учнів. Та пансіонат мають з вересня закрити. Для більше80-ти учнів він служить домом. Вони живуть весь навчальний рік. Діти проживають у чотирьох-поверховій будівлі. Тут учні з усього Закарпаття. У кожного є своє ліжечко, шафа. Вихователі розповідають про своїх вихованців.
-У нас о 6-й ранку підйом, зарядка, потім сніданок, навчання, перекус, обід, гуртки, вечеря… Плакати хочу, коли думаю, як ці діти житимуть. Знаєте, в нас є діти, які просто не мають вдома належних умов, є діти-сироти, які живуть з старенькими бабусями. Або ж діти з багатодітних сімей. Є одна сім’я - батько на роботі постійно, матері в них немає. І маточка тільки ввечері приходить і дає їм їсти. Уявіть! Що ж діти за цілий день самі їдять? От, собі уявіть, що чекає таких дітей, - розповідає Михайлина Дем’яновська, вчитель Нижньобистрівської гімназії.
У зв’язку з реформою під питанням і робочі місця для близько пів сотні працівників.
-У нас тут гірський район, я не знаю, де знайти роботу, - каже працівниця закладу пані Мар’яна.
На зборах колективу працівники вирішили написати звернення до голови Горінчівської сільської громади, а також до чиновників області. Просять врятувати заклад.
Михайло Калинич, голова ОТГ каже, наразі розглядають різні можливості зберегти функціонування закладу. Зокрема, питання перепрофілювання гімназії у ліцей, шляхом об’єднання з Нижньобистрівською школою 1-3 ступенів (закон дозволяє існування пансіону при ліцеї).
-Питання утримання, навіть після об’єднання буде відкритим. Адже із місцевого бюджету ми повинні спрямовувати більше 6 млн гривень, це окрім освітньої субвенції. Ми звернулися до голів інших ОТГ, з яких виховуються у нас діти. Просимо спів фінансування. Тільки так можливе існування цього пансіону, - каже голова ОТГ.
Чи потрібні такі заклади? Вихователі переконують, що так. Бо, на жаль, діти можуть залишитися у кепських умовах, і контролюючі органи не завжди мають змогу проконтролювати процес їх виховання. Але чи зможуть врятувати пансіон – питання відкрите. Вчителі розраховують на допомогу. Наразі в закладі плануються чергові збори колективу та чиновників.
Сайт міста Ужгорода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...