Випадає волосся у дитини - що робити? До якого лікаря йти?

Випадання волосся у дитини зазвичай не є небезпечним симптомом, а може бути результатом, наприклад, нестачі вітамінів і мінералів або наслідком інфекції. Однак волосся у дитини можуть випасти і по іншим, більш серйозних причин. Що тоді робити? До якого лікаря звернутися для лікування облисіння у дітей?

“Надмірне випадання волосся у дитини зазвичай викликає великі побоювання у батьків” - як зазначає кандидат медичних наук, лікар трихолог Мирослава Новосільська. Існує безліч причин цієї недуги, починаючи від фізіологічного випадіння волосся, нестачі харчування, ендокринних захворювань і закінчуючи грибковими інфекціями і аутоімунні захворювання. Лікування залежить саме від причини надмірного випадання волосся.

Для лікування випадіння волосся у дитини спочатку лікар-трихолог встановить причину облисіння.

Волосся, що відносяться до придатків шкіри, володіють теплоізоляційної, захисної і естетичною функцією. Підраховано, що у здорової людини в день випадає близько 100 волосин з усього тіла. Існує безліч причин облисіння у дітей, найбільш поширеними з яких є нестача вітамінів і мінералів, інфекції, хронічні захворювання і стрес. Варто відзначити, що надмірне випадання волосся також може бути фізіологічним явищем, особливо якщо випадає волосся у немовлят. Для встановлення причин лікар дерматолог, трихолог М. Новосільська у своїх клініках естетичної медицини завжди підходить комплексно, проводить дослідження за допомогою трихосокопу, назначає відповідні аналізи а також перевіряє стан шкіри голови.

 Випадає волосся у дитини - що робити? До якого лікаря йти?, фото-1

Лікування випадіння волосся у дітей - авторська методика лікаря-трихолога, трансплантолога волосся Мирослави Новосільської

Лікування випадіння волосся у дітей - авторська методика лікаря-трихолога, трансплантолога волосся Мирослави Новосільської.

До найбільш частих причин надмірного випадання волосся у дітей відносяться:

  • Дефіцит поживних речовин в раціоні - особливо заліза, цинку або біотину. Дефіцит заліза у дітей може призвести до розвитку анемії, яка також проявляється слабкістю, сонливістю, прискореним серцебиттям, блідістю шкіри і слизових оболонок.

  • Захворювання щитовидної залози - як гіпертиреоз, так і гіпотиреоз можуть призвести до надмірного випадання волосся.

  • Перенесене інфекційне захворювання з високою температурою або агресивним лікуванням може викликати втрату волосся.

  • Стрес - гострий або хронічний.

  • Механічні фактори, такі як неправильне заколювання волосся.

  • Вогнищева алопеція - аутоімунне захворювання, що характеризується випаданням волосся на обмежених ділянках шкіри голови. Захворювання зазвичай розвивається в підлітковому віці і у молодих людей.

  • Алопеція у немовлят – найчастіше пов'язана з частим тертям певній галузі голови, наприклад, про автокрісло або матрац.

  • Мікози волосистої частини голови - поширені шкірні інфекції, зустрічаються у дітей. Найчастіше вони проявляються у вигляді округлих вогнищ відшарування мелкочешуйчатого епідермісу з наступним випаданням волосся.

  • Психічні захворювання, включаючи тріхілломанію (випадання волосся, викликане мимовільним вищипуванням, витягуванням або скручуванням волосся дитиною). Тріхілломанія найчастіше зустрічається у дітей, що знаходяться в стані сильного стресу або страждають психічними захворюваннями.

 Випадає волосся у дитини - що робити? До якого лікаря йти?, фото-2

Лікування випадіння волосся у дітей - авторська методика лікаря-трихолога, трансплантолога волосся Мирослави Новосільської.

Якщо надмірно випадає волосся у дитини 14 років дуже важливо ретельно стежити за дієтою, хронічними захворюваннями, прийнятими ліками, перенесеними інфекційними захворюваннями і стресом. При постановці діагнозу корисно виконати лабораторні тести, такі як аналіз крові, рівень заліза, ТТГ, fT4 і показники запалення. При підозрі на грибкове ураження шкіри голови дитині проводиться мікробіологічне обстеження. Діагноз мікозу волосистої частини голови ставить дерматолог. Після діагностики грибкової інфекції на шкіру голови наносять препарати містять протигрибкові речовини.

У разі надмірного випадання волосся у дитини зверніться до лікаря трихолога, який, зібравши детальний анамнез і зробивши необхідні аналізи, поставить діагноз і порекомендує найбільш підходяще лікування. Лікар трихолог Мирослава Новосільська є досвідченим спеціалістом, який приймає у Львові, Києві та Ужгороді у мережі одноіменних клінік естетичної медицини. Не варто самостійно вводити дитині ліки і добавки до постановки діагнозу у лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
15 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі