• Головна
  • Валерій Лунченко підбив підсумки пленарного тижня
14:24, 18 квітня 2021 р.

Валерій Лунченко підбив підсумки пленарного тижня

Незважаючи на карантин, народні депутати пропрацювали у пленарному режимі з 13 по 16 квітня. При цьому усі планові засідання продовжували розгляд поправок до законопроєкту щодо питань обігу земель сільськогосподарського призначення.

Розглянули понад 1200 поправок, і ще залишилося на наступний пленарний тиждень (запланований на кінець квітня) 961 із загальної кількості 3128 поправок, тобто приблизно на два-три дні роботи.

Час, витрачений на згаданий розгляд, практично змарнований, адже жодна з цих не врахованих профільним комітетом поправок не отримала достатньої кількості голосів у залі і не була прийнята.

Таке явище у парламенті трапилося не вперше і вже має назву відтягування часу через великий масив законодавчого спаму. Практичного результату цей метод активних опонентів правлячої більшості жодного разу не мав, за винятком політичного напруження, гри слів та псування нервової системи.

Для розгляду нагальних питань, підготовлених для прийняття у першому та другому читаннях, обрали метод проведення позачергових засідань. Таких було проведено у позаурочний час три, у тому числі одне – за вимогою глави держави і два – за ініціативою народних депутатів, що зібрали для цього необхідну (понад 150) кількість підписів.

На перше позачергове засідання 13 квітня за ініціативою 153 народних депутатів було внесено п’ять проєктів постанов парламенту. Лише одна постанова в підсумку була ухвалена: про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення профілактики та лікування хворих на цукровий діабет дітей.

Решта чотири стосувалися питань енергетики, а саме зменшення тарифів для населення на електроенергію, газ, введення мораторію на зміни вартості енергоносіїв тощо. Правда, за формою це виглядало як звернення до уряду щодо необхідності термінового вжиття відповідних заходів. Вирішення цих питань по суті, як відомо, не є сферою повноважень ВРУ.
Навіть у такому вигляді постанови після жвавого обговорення не отримали достатньої кількості голосів «за», тож, як кажуть, були провалені.

Однак ця тема залишається дуже актуальною на фоні катастрофічного зростання боргів за комунальними платежами, неспроможності значної частини населення через низькі доходи збалансувати виконання своїх фінансових зобов’язань. Думаю, слід чекати продовження.

Два інших позачергових засідання, 13 та 15 квітня, пройшли більш конструктивно, з ухваленням понад двох десятків законодавчих актів.

Серед тих, що прийняті в цілому, відзначу наступні:

внесено зміни до раніше ухвалених законодавчих актів щодо звільнення учнів середніх навчальних закладів в поточному навчальному році від державної підсумкової атестації через неподолану пандемію. Випускникам шкіл надано право самостійно обирати форму іспитів;

виправлено допущені недоліки у законодавстві щодо відновлення виплат по лікарняних, які із середини поточного року мали бути скасовані у чинному зараз вигляді;

завершено розгляд заходів щодо проблем споживчого кредитування фізичних осіб у валюті шляхом запровадження механізму реструктуризації заборгованості і конвертації боргів у гривню;

вирішено питання коштів на забезпечення діяльності відновленого Міністерства аграрної політики та продовольства;
ухвалено зміни до чинних законодавчих актів щодо розвитку в країні інституту старост;

внесено зміни до Податкового та Митного кодексів стосовно оформлення та оподаткування автомобілів, ввезених з-за кордону, так званих »євроблях».

За основу ухвалено також важливі документи, серед яких відзначу:

удосконалення окремих аспектів декларування, яким буде посилена відповідальність за недостовірне декларування та неподання декларацій;

впровадження додаткових фінансово-кредитних механізмів забезпечення наших громадян житлом;

спрощення порядку створення та стимулювання діяльності індустріальних парків як засіб зміцнення економіки держави через залучення інвестицій.

На позачергових засіданнях також ухвалено низку інших важливих і потрібних законодавчих актів, для яких поки що, на жаль, часу в черговому режимі не має.

Наступний тиждень працюємо з виборцями, а 27 квітня знову зберемося на пленарний тиждень. Наразі маємо такі плани.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пленарний тиждень #підсумки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...