• Головна
  • Українці розповіли, яку вони хочуть пенсію - опитування
09:01, 23 грудня 2020 р.

Українці розповіли, яку вони хочуть пенсію - опитування

Українці розповіли, яку вони хочуть пенсію - опитування

Громадяни хочуть одержувати в 3,3 раза більше за реальні пенсії. Середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить 11 359 гривень.

Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group. Передає Парламент.ua

За результатами опитувань, з тих чи інших причин змістовна відповідь про прийнятний рівень пенсії дали тільки 77% всіх опитаних. Мінімальна пенсія, яку готові отримувати українці, становить 2 тис. грн, а максимальна - 70 тис. грн.

Українці розповіли, яку вони хочуть пенсію - опитування, фото-1

Найчастіше значення прийнятного рівня пенсії зосереджені у двох інтервалах: від 3,5 до 7,0 тис. гривень та від 7,0 до 10,5 тис. гривень.

В цілому по вибірці середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить 11 359 гривень, що в 3,3 раза перевищує зафіксований Пенсійним фондом України середній рівень пенсії у жовтні 2020 р., - зазначили автори дослідження.

У порівнянні з листопадом минулого року уявлення українців про рівень прийнятної пенсії зросли не суттєво (приблизно на 3%) – з 11,0 тис. гривень у 2019 році до 11,4 тис. гривень у 2020 році.

На прийнятний рівень заробітної плати впливають такі соціально-демографічні характеристики, як стать, вік, місцевість і регіон проживання:

  • Для чоловіків характерне декларування вищого розміру прийнятної пенсії, ніж для жінок (в середньому, відповідно, 12,1 тис. і 10,8 тис. гривень).
  • Зі збільшенням віку українців знижується і розмір пенсії, який вони вважають прийнятним. Так, в осіб пенсійного віку середній рівень прийнятної пенсії склав 11,2 тис. гривень, а в осіб у віці 30-39 років – 13,3 тис. гривень.
  • Залежно від типу населеного пункту найвищий середній рівень прийнятною пенсії зафіксований у жителів обласних центрів (12,7 тис. гривень), а найнижчий – серед жителів сільської місцевості (9,5 тис. гривень).
  • У розрізі регіонів виділяються жителі східних областей, які назвали найвищий рівень прийнятних пенсійних виплат — 14,1 тис. гривень. У решті регіонів значення коливалося у межах від 10,5 тис. до 11,0 тис. гривень.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#українці #прийнятна #пенсія #опитування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...