09:17, 21 грудня 2020 р.
Зеленський вважає реформу генпрокуратури «майже завершеною», готується реформувати СБУ
Президент Володимир Зеленський вважає, що реформу прокуратури майже завершено, і час братись за реформування СБУ у частині звільнення спецслужби від невластивих їй повноважень. Пише ZN.ua
«Ми запустили та фактично вже закінчили реформу Генеральної прокуратури. Там не лише закон – переформатували багато, прокурори пройшли конкурси», - заявив він в інтерв’ю американському виданню The New York Times. Переклад українською опубліковано на сайті президента.
Амбітна реформа українською прокуратури, за результатами якої правоохоронний орган мали залишити некваліфіковані та корумповані співробітники, на практиці не досягла заявленої мети.
Після приходу в Офіс генерального прокурора Ірини Венедіктової, яка змінила на цій посаді Руслана Рябошапку, переатестацію прокурорів було фактично припинено, регіональна стала блідою тінню переатестації в ОГП, а прокурори, що «завалили» конкурс, почали повертатись на роботу через суд.
Повернулись до прокуратури і проросійські сили. Зокрема, заступник Венедіктової Максим Якубовський, який у 2012-2013 роках працював у проєкті Віктора Медведчука «Український вибір», а в Офісі генпрокурора очолив Департамент у справах Майдану.
На думку Зеленського, реформа Служби безпеки повинна ліквідувати «економічні функції», яких немає у жодної спецслужби світу. Спецслужбовцям хочуть дозволити займатись виключно питаннями національної безпеки, а не залякуванням бізнесу.
«Підійшли до дуже важливого стратегічного етапу – знайшли баланс серед правоохоронних органів, і буде запущена реформа Служби безпеки України, яка не займатиметься економікою», - пообіцяв він.
Економічні злочини розслідують Головне управління з боротьби з корупцією і організованою злочинністю (Управління «К») і Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки. Їхні колишні високопосадовці, такі як Павло Демчина і Сергій Семочко, ставали фігурантами резонансних розслідувань і корупційних скандалів.
Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3087-д про створення Бюро економічної безпеки. БЕБ має стати єдиним органом з боротьби з економічними злочинами і зняти дублювання цих функцій у різних правоохоронних органів.
Однак профільним парламентським комітетом передбачено збереження в складі Служби безпеки України управління контррозвідувального захисту економіки держави. На разі проєкт чекає на друге читання.
Ухвалений законопроєкт розкритикувала Європейська бізнес-асоціація. Запитання викликала завищена, на думку ЄБА, чисельність співробітників нового органу (до 4 тисяч осіб), незрозуміла процедура обрання кадрів, широкі силові повноваження співробітників Бюро і надання їм спецзвань.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:19, 12 грудня
12
14:26, 9 грудня
45
10:15, 9 грудня
1
10:19, 12 грудня
14
15:28, 4 грудня
live comments feed...