• Головна
  • Чверть мільйона гривень сплатить закарпатець за вкрадений газ
16:18, 2 грудня 2020 р.

Чверть мільйона гривень сплатить закарпатець за вкрадений газ

Понад 250 тис грн найближчим часом доведеться сплатити мешканцю одного з населених пунктів Хустського району. Виявилося, що впродовж тривалого часу через несанкціонований газопровід чоловік здійснював крадіжки газу.

Тінь підозри впала на нього через невідповідність розмірів опалювальної площі та кількості спожитих кубів. Це стало приводом до більш прискіпливого вивчення питання, в результаті чого було виявлено, що у даному дворогосподарстві систематично відбирають газ через гумовий шланг. Окрім того, що мешканець діяв неправомірно, він ще й наражав на смертельну небезпеку своїх родичів, серед яких є малолітні діти.

Випадки, коли існує втручання у роботу приладів обліку газу або ж несанкціоновані врізки у газопровід, оформляються відповідним чином. Акт про несанкціоноване втручання передають на засідання комісії, яка розглядає такі та інші порушення. Через пандемію коронавірусної інфекції засідання проходять з дотриманням усіх санітарних вимог.

«Якщо споживач не виконує припис комісії, тоді справу направляють в суд. У такому випадку сума нанесених підприємству збитків стягується у судовому порядку, а порушник витрачає додаткові кошти, адже сплачує судовий збір», — пояснила голова комісії по розгляду актів про порушення АТ “Закарпатгаз” Надія Адамія.

Так було у іншому випадку, коли мешканець в Іршавському районі облаштував несанкціонований газопровід на своєму обійсті. Комісія встановила, що він завдав збитки підприємству на 222 тис грн і зобов’язала відшкодувати їх. Оскільки чоловік не погоджувався із таким рішенням, справу було передано до суду, де вже й встановили істину. Судді винесли рішення на користь АТ «Закарпатгаз», і мешканцю нічого не залишилося, як виконувати його. Однак, погашати суму довелося синові чоловіка…

За 11 місяців 2020 року недобросовісні закарпатці, які здійснювали крадіжки газу, уже відшкодували 4 млн грн збитків, нанесених підприємству. Лише у листопаді поточного року десятеро споживачів сплатили 200 тис грн.

Про випадки несанкціонованих втручань у роботу лічильників та приладів системи газопостачання споживачі можуть повідомляти за телефоном довіри: 067-817-85-22.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #крадіжка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...