Жіноче здоров'я: ризики несвоєчасного звернення до гінеколога

Турбота про жіноче здоров’я, це, передусім, дбайливе ставлення до власного тіла, і своєчасне відвідування лікаря. Навіть коли нічого не болить, жінкам необхідно регулярно проходити гінекологічний огляд, щоб вчасно попередити появу та розвиток патологій.

При несвоєчасному зверненні до лікаря підвищуються ризики переходу патологій в хронічну форму, що завдає суттєвої шкоди організму, створює складності із зачаттям і виношуванням вагітності.

Хто такий лікар-гінеколог

Гінеколог займається діагностикою та лікуванням захворювань жіночої репродуктивної системи. Лікар проводить профілактичні та планові огляди, допомагає жінкам підібрати контрацепцію, контролює протікання вагітності.

Перше планове відвідання жіночого лікаря відбувається в дитинстві: дівчаткам перед школою показаний обов'язковий огляд. З підліткового віку дівчині рекомендується щорічний гінекологічний профогляд, навіть якщо нічого не турбує.

Крім профілактичних оглядів, існують позапланові та невідкладні звернення до гінеколога. Позаплановий візит до жіночого лікаря потрібен при виникненні ознак патології. Прояви гінекологічних захворювань різноманітні:

  • порушення менструальної функції (цикл збільшується або зменшується, змінюється обсяг і колір менструальних виділень, місячні можуть бути повністю відсутні);
  • біль, відчуття печіння і дискомфорту при сечовипусканні;
  • поява незвичних виділень з піхви;
  • неприємні відчуття під час інтимної близькості;
  • зміна вигляду зовнішніх статевих органів;
  • безпліддя або невиношування вагітності.

Невідкладне звернення до гінеколога потрібне в разі травми, маткової кровотечі, синдрому "гострого живота", який виникає при позаматковій вагітності. У подібному випадку жінці потрібна термінова медична допомога у зв'язку з загрозою для життя.

Які основні ризики несвоєчасного звернення до лікаря. Профілактичний огляд

Профілактичні огляди допомагають виявити хвороби, які протікають безсимптомно і у віддаленій перспективі здатні викликати серйозні проблеми. Наприклад, в дитячому віці профілактичні огляди допомагають діагностувати вроджені та набуті вади будови статевих органів, хвороби сечостатевої системи. У підлітковому – затримку статевого розвитку, порушення менструальної функції, захворювання молочних залоз та інше.

Найнебезпечнішими для здоров'я і життя жінки є пухлинні захворювання статевих органів і молочних залоз. Деякі патології можуть протікати безсимптомно і виявляються вже на пізніх стадіях. Крім профілактичного огляду, який потрібно проходити кожні півроку, жінкам з 16-річного віку рекомендується щорічне УЗД органів малого таза.

Гінекологія в «ОН Клінік Ужгород»: переваги

Медичний центр має сучасну технічну базу і кваліфікованих фахівців. У нас пацієнтки можуть пройти профілактичний огляд у гінеколога, записатися на діагностичні та лікувальні процедури, спрямовані на збереження жіночого здоров'я.

Записатися на прийом до лікаря-гінеколога в «ОН Клінік Ужгород» можна за номером 0800 30 77 33 (цілодобово).

На правах реклами

гінеколог проблеми здоров'я гінекологія Он клінік лікар-гінеколог
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
197 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі