Новини компаній
16:08, 9 листопада 2020 р.
Нитки для машинної вишивки: види та особливості використання
Новини компаній
Наявність вишивальної машини відкриває перед професіоналами нові можливості, але водночас створює ряд складнощів під час вибору ниток. Нитки для машинної вишивки в процесі підготовки до створення візерунків не варто вибирати інтуїтивно. Краще відповідально підійти до завдання і вибрати ті варіанти, які необхідно використати для конкретного завдання. Недостатньо просто купити нитки, важливо розуміти такі моменти:
- відмінність по базових елементах.
- можливості тих чи інших видів, їх відповідність задуму.
- правила зберігання.
Останній пункт дуже важливий, оскільки неправильне зберігання ниток для вишивки може буквально знищити їх. Ми напишемо про всі пункти, щоб ви змогли вибрати оптимальні нитки, розібратися в особливостях їх застосування та зберігання.
Склад волокон впливає на класифікацію ниток. Найбільш поширена така:
- віскоза + бавовна;
- поліестер + смужки фольгові;
- металізовані;
- з перекручуванням і поєднанням різних кольорів.
Віскоза — найбільш популярні нитки для машинної вишивки. Віскозні нитки дуже зносостійкі. Зберігають колір після прання й активної експлуатації виробів. Вони добре відбивають світло, завдяки чому візуально візерунок сприймається м'якше. Підходять для використання в роботі з делікатними тканинами. До мінусів можна віднести те, що вироби з таким декором не можна відбілювати, оскільки хлор може повністю знищити колір нитки і її структуру.
Нитки для вишивальної машини, в основі яких лежить поліестер, вирізняються міцністю й еластичністю. Вони менш блискучі у порівнянні з віскозою. Основна характерна ознака — стійкість до впливу високих температур і хлору.
Нитки на бавовняній основі мають чудову фактуру — їх матовий вид розкриває всю красу узору і робить фінальний результат схожим на ручну вишивку. Однак бавовна має вагомий недолік — це усадка, тому вони не підходять для роботи з еластичними тканинами.
Металізовані нитки дуже ефектно виглядають на готових виробах. Найпопулярніші кольори — золото і срібло, але загалом палітра дуже різноманітна. Варто нагадати, що для роботи з ними використовують спеціальні голки.
Якщо ви хочете, щоб вишивальні нитки були в належному стані, поки не закінчиться бобіна, обов'язково дотримуйтесь ключових правил їх зберігання:
- Стежте, щоб нитки не звисали з котушки.
- Складайте їх так, щоб ви бачили номери кольорів, тоді вам не доведеться постійно шукати потрібний відтінок для роботи.
- Знайдіть місце, куди не потраплятимуть прямі сонячні промені.
В приміщенні, де зберігаються нитки не повинно бути занадто сиро, інакше вони швидко втратять свою міцність і відтінок.
Корисними порадами поділились фахівці https://ricoma.ua.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:18, Вчора
1
09:16, 11 грудня
12:58, Сьогодні
17:56, 2 грудня
5
live comments feed...