Біля Середнянського Замку перед встановленням арт-об’єкта довелося демонтовувати самовільно встановлену дошку з зображенням триповерхової будівлі (ФОТО)

Біля Середнянського Замку перед встановленням арт-об’єкта в рамках проєкту «Збереження Середнянського замку та замку Сент Міклош» довелося демонтовувати самовільно встановлену дошку з зображенням 3-х поверхової будівлі.

На Ужгородщині з`явився новий арт - об’єкт біля Середнянського замку. Однак деякі ЗМІ вирішили приплести до цього політику. Мова іде про візуальну арку, яку погодив департамент культури Закарпатської ОДА. Мова іде  про  встановлення та зображення Замку на арт-об’єкті який виконується в рамках проєкту «Збереження Середнянського замку та замку Сент Міклош».

Прес-анонс про захід навіть не містив натяків на участь тих чи інших посадових осіб чи політичних партій і взяти у ній могли абсолютно усі охочі ("збиралися на кавіль"), тому реакція деяких ЗМІ навколо цієї події та намагання приплести політику і використати брудні методи у день тиші нажаль у черговий раз демонструє завуальованість журналістів певним політичним групам.

Варто додати, 8 жовтня АРР Закарпаття стало відомо про самовільне встановлення дошки на земельній ділянці відведеній для обслуговування пам’ятки національного значення - Середнянському замку.

У зв’язку із чим АРР Закарпаття звернулася з офіційними запитами до Департаменту культури Закарпатської ОДА та до Середнянської сільради з приводу встановлення чи надавалися погодження на встановлення та на відповідність зображення замку до історичних документів.

Голова Середнянської сільради Крицький особисто повідомив Голову АРР Закарпаття Михайла Данканича, що не надавав жодних дозволів на проведення будь-яких робіт на земельній ділянці відведеній для обслуговування Замку.

Департамент культури Закарпатської ОДА в межах своєї компетенції розглянув запит та повідомив, що ніхто не звертався ані за дозволом на встановлення арт-об’єктів ані за консультацією щодо відповідності зображення Замку.

У свою чергу, Департамент культури  погодив АРР Закарпаття встановлення та зображення Замку на арт-об’єкті який виконується в рамках проєкту «Збереження Середнянського замку та замку Сент Міклош».

23 жовтня співробітниками Департаменту культури ЗОДА було повідомлено районного поліцейського  про намір здійснити демонтаж самовільно встановленого об’єкту та встановлення погодженого. Таким чином ранком 24 жовтня за участі співробітників Департаменту культури, АРР Закарпаття та власника самовільно встановленої дошки В’ячеслава Пилипа остання була обережно демонтована та під наглядом власника транспортована до його помешкання.

Біля Середнянського Замку перед встановленням арт-об’єкта довелося демонтовувати самовільно встановлену дошку з зображенням триповерхової б..., фото-1


В’ячеслав Пилип під час спілкування особисто визнав, що з юридичної точки зору встановлення дошки пройшло із порушеннями. Але варто відзначити, що зображення також не відповідає дійсності. По наявній у нас інформації піар- менеджер Пилипа перед замовленням дошки погоджувала зображення лише з одним істориком і вікіпедією.

Встановлений арт-об’єкт - це робота групи українських та словацьких істориків, це місяці кропітливої роботи та біля 15 відхилених проєктів, перед тим як встановили цей.

Ми маємо пишатися тим, що наші громадяни піклуються про свій дім, село, країну але це дуже показовий приклад того для чого працюють агенції регіонального розвитку і для чого існує складна бюрократична система. Бо без десятків погоджень, місяців роботи десятків людей одна людина могла б на свій хлопський розум роботи все що їй заманеться!

Сайт 0312

Середнянський замок візуальна рамка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
922 перегляди в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі