18:08, 21 жовтня 2020 р.
Квітковий павільйон і громадський туалет знесуть: що буде на площі Петефі (ФОТО)
Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при Закарпатській ОДА цього жовтня розглядала здебільшого проєкти зі змінами в історичній частині міста. Що може змінитися вже у найближчому майбутньому в середмісті Ужгорода – дізнавався журналіст «Про Заходу» Тетяна Літераті.
Перш за все, містянам слід приготуватися до того, що незабаром на площі Петефі, на підйомі до пішохідного мосту, почнуть зносити павільйони квіткового ряду та частково стіни громадського туалету. Багатьом ужгородцям нині не до душі незрозуміла залізна конструкція з синім дахом, яка аж ніяк не вписується в архітектурний комплекс площі Петефі.
Для кращого розуміння ситуації, пояснимо, що цим невеличким клаптиком землі у самому центрі міста володіють дві особи: скандально відомий руйнацією будинку Фунданича бізнесмен Сергій Фаркаш (власник квіткового ряду) та не менш одіозний забудовник Павло Маєрчик (власник громадського туалету). Як вони отримали ці об’єкти, деталізувати не будемо. Факт у тому, що два бізнесмени об’єдналися, аби розробити спільний проект реконструкції простору біля пішохідного мосту.
На містобудівній раді при Ужгородській міській раді та на обласній консультативній раді розглядали вже кілька проєктів, щоразу акцентуючи, що бізнесмени мусять зменшити свої апетити (перший проєкт, наприклад, передбачав там зведення двоповерхової капітальної споруди). На минуле засідання консультативної ради подали проєкт вже півтораповерхової будівлі, коли ж і цей варіант попросили доопрацювати, бізнесмени та розробник зупинилися врешті на висоті гребеня нинішнього даху. За задумом розробника проєкту, легкий, майже повністю скляний павільйон органічно впишеться в архітектурний ансамбль площі Петефі, не заважатиме його сприйняттю з обидвох боків пішохідного мосту.
Під час голосування за цей проєкт думки і рішення членів консультативної ради розділилися, однак «за» було більше, тож уже незабаром квітковий ряд на площі Петефі можуть підготувати до знесення, а замість нього та колишнього громадського туалету (здається, останнього в місті) «виросте» скляний павільон із кафе та магазинами.
Площі Петефі стосувався і ще один проєкт із поданих на розгляд консультативної ради. Йшлося про реконструкцію з розширенням готелю «Олд Континент», де хочуть об’єднати корпуси. Роботи проводитимуть фактично у дворі готельного комплексу, жителі міста побачать лише зведення «глухої» стіни позаду сусідньої із готелем двоповерхової будівлі. Проєкт погодження консультативної ради отримав.
Відмовили натомість під час розгляду проєкту облаштування окремої квартири мансардного типу в горищі будинку на вул. Корзо, 11. Старовинна двоповерхова будівля кінця ХІХ століття, на першому поверсі якої нині працює «Майстерня карамелі», колись була розділена на кілька квартир. Власник однієї з них, ймовірно, без погодження змінив покриття даху на металопластик. Зараз цим же матеріалом хотів перекрити решту даху власник квартири, над якою хочуть облаштувати мансардний поверх. Крім того, на даху за проєктом мало з’явитися мансардне вікно. До проєкту члени консультативної ради мали чимало зауважень, оскільки документація містила багато технічних протиріч та недоопрацювань. Зокрема йшлося про облаштування квартири в межах існуючого горища, натомість у проєкті до того ж була зазначена лоджія з внутрішнього боку будівлі, яка виходила за межі існуючого горища. Цей проєкт члени консультативної ради відправили на доопрацювання.
Бурхливе обговорення викликав у членів ради ескізний проєкт будівництва багатоквартирного будинку зі вбудованою громадською функцією на вулиці Шумній. Вільна ділянка, яка тривалий час перебуває в занедбаному стані, розташована в зоні регуляції забудови І категорії, непродумане будівництво там може порушити вид на Замкову гору. Забудовник хоче звести на цій ділянці чотириповерховий житловий будинок на 7 квартир. Оскільки поруч розташований радянський п’ятиповерховий будинок, а сама новобудова буде розгорнута так, аби не закривати виду на замок із вулиці Шумної, умов регулювання забудови вона не порушує. За словами розробника проєкту, він задумав зробити цей простір максимально відкритим. Складна конструкція будівлі зроблена так, що на вулицю Шумну «дивитиметься» фасад передньої, двоповерхової частини, де працюватиме кафе, позаду ж, ближче до сусідньої п’ятиповерхівки, височітимуть чотири житлові поверхи. З боку Шумної нову споруду відділятимуть дерева та відкритий простір, де можна буде обладнати терасу. Проєкт члени консультативної ради схвалили з умовою, що їм повторно представлять на розгляд паспорт опорядження фасаду новобудови.
Чергова торгово-офісна будівля з’явиться незабаром на вулиці Митрака. На вільній нині земельній ділянці на куті з вулицею Робочою забудовник планує звести багатоповерхову споруду комерційного призначення. Оскільки новобудова не становить загрозу для культурної спадщини міста, консультативна рада проєкт підтримала.
Натомість щодо новобудови на вулиці Митній виникли питання. Забудовник самовільно майже дощенту зніс будинок на куті вулиць Митної та Закарпатської, бажаючи на її місці звести житлову будівлю із вбудованими приміщеннями комерційного призначення. Однак до розгляду проєкту новобудови члени консультативної ради так і не дійшли, оскільки проєктанти не змогли надати відомостей про уже майже розібраний будинок, зокрема про рік його зведення і підстави для знесення. Це питання відправили на довивчення.
Крім цього, на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини погодили паспорт опорядження фасаду багатоквартирної будівлі на вулиці Тіхого, а також історико-архітектурні плани смт Перечин та смт Вилок.
Читайте також: Квітковий ряд, конференц-зала та оновлена будівля поліції: які зміни чекають на ужгородців (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...