21:22, 7 жовтня 2020 р.
Назви телеграм-каналів із продажу наркотиків зафарбовують в Ужгороді (ВІДЕО)
Волонтери зафарбовують написи телеграм-каналів із продажу наркотиків в Ужгороді. Їх невідомі наносять на стінах будинків, інформує Суспільне.
Нині в місті діють щонайменше 3 такі чати в соцмережі, де можна купити товар, каже керівник Міжнародної антинаркотичної асоціації на Закарпатті Сергій Митричко. Щоб замалювати написи, влаштовують спеціальні акції. Про них ми розказуємо в межах проєкту «Місцеві».
Суспільне розказує про проблеми, якими живуть люди в регіонах, і як їх можна вирішувати на місцевому рівні без політичних рішень. Це медицина, інфраструктура, екологія, освіта, економіка, житлово-комунальне господарство. Цей тиждень присвячений безпеці.
Данило Шабалін замальовує балончиком написи телеграм-каналів, через які продають наркотики. Їхні адреси нанесені на стінах багатоповерхівок та нежилих будівель. Хлопець півтора року, як став волонтером у Центрі реабілітації та адаптації в Ужгороді, і долучився до акції "Намалюй життя".
"Після моніторингу цих написів ми збираємо команду, підготовлюємо спеціальні трафарети з мотиваційними написами, — розповів хлопець. — Спочатку замальовуємо фон, наприклад, жовтою фарбою або блакитною. Потім наносимо букви якихось мотиваційних написів: "Живи", "Кохай", "ДосягайВіктор Кіляр — координатор Міжнародної антинаркотичної асоціації на Закарпатті. Розповідає: замальовували назви телеграм-каналів і в Мукачеві, але найбільше їх Ужгороді.
"Це молоді люди 17-18 років, — пояснив Віктор. — Вони приходять швиденько ввечері, малюють і йдуть далі. Тобто люди ходять, за окрему плату наносять ці адреси десятками за ніч. Найчастіше це Новий район. Там дуже багато цих написів. Ну і центр міста".
Керівник асоціації на Закарпатті Сергій Митричко каже: акції з замальовування адрес, де можна купити наркотики, проводить Центр реінтеграції та адаптації людей з нарко- та алкозалежностями. Він запрацював в Ужгороді торік у березні. За 10 місяців лікування там пройшли 170 жителів області. За словами Сергія Митричка, кинути вживати наркотики нескладно, важче не повернутися знову до цієї звички. Розповідає: для розв'язання цього питання потрібно залучати фахівців.
"Ми даємо терапевтичний супровід: це робота з психотерапевтами, терапевтами-реабілітологами, консультантами з хімічної залежності. Проблема не дивиться ні на вік, хлопець чи дівчина, молодий-старий, багатий-бідний. Це не залежить від статусу, соціального положення, віку, статі. В основному це від 17-ти до 35-ти років", — розповів Сергій Митричко.
Крім зафарбовування волонтерами написів, нині діє телеграм-канал «СтопНаркотик| MRIYA». Охочі долучитися, надсилають туди інформацію з адресами або чатами продажу наркотиків. Бот автоматично блокує ті канали. Поскаржитися на такі чати можуть і користувачі. Наступна ж акція «Намалюй життя» має відбутися в Ужгороді на початку листопада.
Читайте також: В Ужгороді поліція затримала молодого наркоторговця
Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:14, 9 грудня
5
09:20, 3 грудня
15:28, 4 грудня
09:16, 11 грудня
live comments feed...