• Головна
  • Закарпаття - лідер по материнській смертності, або чому області необхідний обласний перинатальний центр (ДУМКА)
10:32, 10 вересня 2020 р.

Закарпаття - лідер по материнській смертності, або чому області необхідний обласний перинатальний центр (ДУМКА)

Ужгородець Ярослав Глагола, який працює лікарем у "ковідному" відділенні Ужгородської МЦКЛ у мережі висловив свою думку щодо ситуації із перинатальною медичною допомогою в області та нестачі перинатального центру.

Далі пряма мова:

"Як лікар, хочу привернути вашу увагу на нагальну проблему закарпатської медицини і нехай мене, терапевта, вибачать мої колеги акушер-гінекологи - мова піде про низьку якість надання перинатальної медичної допомоги.

Оскільки рік двадцятий ще не закінчився, я дослідив статистику 2019 року. І так, за 2019 рік в Закарпатті народилося 13016 новонароджених, із них із масою тіла при народженні менше 2500 грам аж 6,6 %. Це так звані недоношені малюки. Через ускладнення вагітності та пологів маємо високі рівні перинатальних втрат та малюкової смертності. Кожні шості (16,7%) пологи у жінок області перебігали на тлі екстрагенітальної патології. Саме дана патологія, в останнє десятиріччя, займає перші місця серед причин материнської смертності по державі, а Закарпатська область є “лідером” в цій сумній статистичній звітності".

Лікар вбачає проблему у тому, що матеріально-технічна база існуючих родопомічних закладів унеможливлює забезпечення повного обсягу сучасних перинатальних технологій. Підвищення якості надання медичної допомоги матерям і дітям може бути забезпечено шляхом створення нового регіонального перинатального центру ІІІ рівня з відповідним оснащенням, що надасть гарантований доступ до спеціалізованої допомоги роділлям, породіллям, немовлятам і забезпечить ефективну взаємодію акушер-гінекологів та неонатологів всіх рівнів.

А у Закарпатській області відсутній заклад ІІІ рівня надання допомоги вагітним з генітальною та екстрагенітальною патологією. Будівництво такого закладу може забезпечити якісну перинатальну допомогу жінкам області з екстрагенітальною патологією, ускладненим перебігом вагітності, загрозою передчасних пологів, вродженими вадами розвитку плоду, багатоплідною вагітністю, а також немовлятам, які потребують виходжування, лікування або корекції вроджених вад розвитку.

Без створення обласного перинатального центру, на думку Ярослава Глаголи, неможливо якісно та в повному обсязі надати медичну допомогу матерям та дітям, беручи до уваги проблеми, що вже накопичилися, у тому числі, що жінки ромської національності масово залишають власних малюків із вадами здоров’я у лікарнях. Не є секретом, що значна частина таких жінок народжує лише для отримання фінансової допомоги від держави.

Будівництво та забезпечення функціонування перинатального закладу ІІІ рівня з використанням сучасних медичних технологій та сучасного медичного обладнання, дасть можливість розв’язати більшість вищенаведених проблем області та досягти очікуваних результатів, зокрема: демографічних викликів — це попередження випадків материнських втрат та зниження рівня малюкової смертності до середньодержавних показників, зниження рівня перинатальної смертності новонароджених в області, зниження рівня дитячої інвалідності.

Побудова обласного перинатального центру на Закарпатті вирішить одразу кілька проблем:

  • Забезпечить потреби населення області спеціалізованою перинатальною, акушерсько-гінекологічною, неонатологічною, педіатричною медичною допомогою
  • Підвищить якість перинатальної допомоги, покращення репродуктивного здоров’я населення
  • Оптимізує термін перебування хворих на стаціонарному лікуванні
  • Буде раціонально використуватись фінансовий, трудовий та технічний потенціалу області
  • Про можливість будівництва обласного пологового будинку неодноразово говорили попередні влади.

"Поговорили і забули! Натомість проблема, де народжувати дітей залишається нагальною і болючою для тисячі закарпатських сімей: деякі самодостатні батьки мають можливість з'явитись на світ своїм діткам в пологових будинках Угорщини чи Словаччини, інші через “договорняки” намагаються народжувати в заздалегідь “зафрактованого” акушер-гінеколога в напередодні домовленому пологовому будинку, але у більшості вибору нема. І добре коли перебіг вагітності та родів є фізіологічним, а коли у мами є супутня патологія — рівень районних медичних закладів часто-густо є недостатнім не тільки для народження здорового малюка, але й для збереження його життя та життя матері. Закликаю голову ОДА Олексія Петрова підняти це питання - переконаний, що час для обласного перинатального центру настав" - підсумував лікар. 

Сайт міста Ужгород

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перинатальний центр #Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...