В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19

В УжНУ активно діє Науково-дослідницький і навчальний Центр молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок, колектив котрого систематично бере участь у вітчизняних та міжнародних проєктах (зокрема фінансованих програмою Горизонт 2020), співпрацює з багатьма установами, в тому числі і лікувально-діагностичними центрами краю. 

Ще до теперішньої пандемії, розуміючи пріоритети розвитку сучасної науки, ректоратом УжНУ було придбано надсучасне обладнання, необхідне для мікробіологічних, генетичних та імунологічних досліджень: амліфікатор для здійснення ПЦР в реальному часі, гомогенізатор для виділення ДНК, бокси (ламінари, 2-го класу безпеки), термошейкери та спектрофотометр для кількісного визначення ізольованої ДНК, ІФА зчитувач з автоматичною системою промивання взірців та інше.

В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-1
В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-1

Таке оснащення дозволяє здійснювати різні клінічні вимірювання, у тому числі визначати в сироватці  крові осіб наявність антитіл IgM / IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 методом імуноферментного аналізу (ІФА). Дослідження імуноферментного аналізу показує, чи людина має гостру форму захворювання (IgM), чи вона вже перенесла його (IgG).

В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-2
В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-2

Тож, зважаючи на непросту епідеміологічну ситуацію країни й регіону, УжНУ придбав ІФА-тести у достатній кількості з метою обстеження власних працівників, а також для отримання у майбутньому статистичних даних про напруженість і тривалість імунітету населення Ужгорода. Що важливо, для ІФА-тесту направлення від лікаря не потрібно. Діагностика здійснюється співробітниками Центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок у співпраці з  одним із приватних медичних центрів міста.

Як зауважив ректор УжНУ Володимир Смоланка: «Університет повинен надавати додаткові соціальні послуги своїм співробітникам та студентам. Використання сучасного лабораторного обладнання, яке було придбано останнім часом для медичних підрозділів УжНУ, для проведення  ІФА-діагностики – це лише один із заходів, які ми будемо впроваджувати для медичного захисту колективу у період пандемії».

В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-3
В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-3

«Ми роками рутинно займаємося молекулярною мікробіологією та імунологією слизових оболонок. Пандемія показала, наскільки важливим є вивчення мікробіому людини з одного боку та  локального імунітету з іншого.  Адже, як нам відомо, не дивлячись на те, що вірус є смертельно небезпечним, більшість людей виліковується.Однак, за наявності порушення імунітету чи інших ускладнюючих станів, інфекція може привезти до летального наслідку. А також у нашому суспільстві є респонденти, які, маючи сильний імунітет, взагалі не заражаються. Оскільки ПЛР-тестування є досить вартісним  та існує ліміт сертифікованих тестів у регіоні, доцільнішим є спочатку виконати ІФА-тестування. Наш університет був одним із перших, хто долучився до формування лабораторії ІФА, оскільки ми займаємося науковими дослідженнями. Проте для проведення таких діагностичних прийомів нам потрібно було підготуватися окремо: закупити антисептики, засоби захисту, перемістити обладнання.

І, позаяк, цей вірус є новим, нас цікавить не тільки діагностика, а й достовірна статистика, якої наразі немає. А для цього необхідно зробити тотальне, масове обстеження. Очевидно, для цього буде потрібен певний час. До прикладу, існують відомості, що людина, яка захворіла на ковід, може заразитися повторно. Проте точні дані, через який час це може трапитися, відсутні. Отже, виходячи з цього, дуже важливо моніторити присутність антитіл, щоби бодай відповісти на питання: як довго тримається імунітет, коли можливим стає наступне зараження, скільки в регіоні є осіб, які перехворіли.Тож пандемія тільки підтверджує, що сфера, якою ми займаємося, є дуже актуальною. І наразі перед нами стоять такі завдання: обстежувати, досліджувати та готувати нові кадри, зважаючи на нові виклики сьогодення», – зазначає директор центру, доктор біологічних наук, професор кафедри мікробіології, імунології та вірусології з курсом інфекційних хвороб Надія Бойко.

В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-4
В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-4

       Імуноферментний аналіз (ІФА-тести) — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).

В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-5
В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19, фото-5

Позитивний результат ІФА-тесту є додатковою підставою для ПЛР-дослідження. Наразі ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19». В УжНУ уже розпочато роботу над тим, щоб у близькому майбутньому мати можливість проводити й ПЛР-тестування.

Придбання обладнання, наявність висококваліфікованих кадрів та оснащені необхідним приміщення дозволять УжНУ отримати потрібні дозвільні сертифікаційні документи як для виконання діагностики захворювань, у тому числі методом ПЛР, так і для проводення наукових клінічних досліджень у співпраці з іншими клінічними колективами.

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничний центр УжНУ

закарпаття коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
491 перегляд у жовтні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Станом на 20:00 у Мукачівському районі проголосували вже 84277 виборці, у Берегівському - 62109, Хустському - 45959, Тячівському – 41465, Рахівському – 20314, Ужгородському – 94318.Такі дані станом на 20:00, 25 жовтня, представники "ОПОРИ" отримали від районних територіальних виборчих комісій. Майже 40 відсотків виборців проголосували на Закарпатті.
Суспільство
Спостерігачі зафіксували ряд порушень під час виборів на Закарпатті Всього на Закарпатті в день голосування було зафіксовано 133 порушення виборчого законодавства. На деяких дільницях були виявлені протоколи про результати голосування вже з підписами членів та голови комісії ще до підрахунку.Через це на одній із дільниць Ужгорода такі протоколи були вилучені поліцією, а нові привезли на дільницю лише за кілька хвилин до закінчення голосування. На Берегівщи...
Суспільство
На вулиці Белінського в місті Ужгород, патрульні поліції побачили двох людей з камуфляжною сумкою,які поводили себе знервовано. Провівши огляд сумки вони там виявили автомат АК-47. Інспектори викликали на місце слідчо-оперативну групу, яка надалі з'ясовуватиме усі обставини події.За незаконне збереження зброї молодикам прийдеться відповідати перед законом.
Суспільство
У зв’язку з численними порушеннями виборчого законодавства: підкупом виборців, видачею бюлетенів без посвідчення особи, видачею бюлетенів одній особі кілька разів, масовому централізованому підвозу виборців до виборчих дільниць, - у Чопі можуть скасувати результати виборів. Як стало відомо сайту Ужгорода 0312.ua, одразу кілька партій подали скарги в Чопську міську ТВК щодо порушень виборчого законодавства. За словами юристів, є всі підстави скасувати вибо...
Кримінал
На виборчій дільниці в селі Теребля Тячівського району, член дільничної виборчої комісії, діючи усупереч законодавству,  надала чотири виборчі бюлетені чоловікові, який не пред’явив жодного документа, який би надавав йому право на участь в голосуванні. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Закарпаття.  Наразі за фактом злочину слідчі відкрили кримінальне провадження за незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референ...
Суспільство
Ситуація щодо COVID-19 на Закарпатті станом на 9.00 26 жовтня – Протягом минулої доби, 25 жовтня, за екстреною медичною допомогою звернулося 420 пацієнтів, з них із явищами гострої пневмонії – 39 та 49 хворих з підозрою на COVID-19; – одужали 19 пацієнтів (загалом – 5980) – 520 зразків біологічного матеріалу відібрано за минулу добу та скеровано у вірусологічну лабораторію для досліджень методом ПЛР; – за минулу добу у 172 пацієнта підтверджено коронавірус...
Суспільство
За попередніми підрахунками голосів на Закарпатті, перемагають чинні голови міських рад та ОТГ. В Ужгороді - Богдан Андріїв, Мукачеве – Андрій Балога, Берегово – Золтан Бабяк, Виноградово – Степан Бочкай, Іршава – Степан Бобик, Хуст – Володимир Кащук, Тячево – Іван Ковач, Поляна – Іван Драгобецький, Вільхівці – Михайло Цірик, Міжгіря – Василь Щур.По всіх інших ОТГ інформації наразі нема,нагадаємо, що за чинним законодавством першими повинні бути оброблені...
Суспільство
Команда проєкту «Наша Файта» створила гумористичний ролик «Типи кандидатів», присвячений виборам 2020 р. Закарпатці і не тільки із задоволенням переглядають відео, активно коментують, поширюють у соцмережах і не перестають сміятися.
Суспільство
Ужгородець Денис Сухотін має вади опорно-рухового апарату. Чоловік вирішив самостійно йти на виборчу дільницю для голосування. Денис Сухотін бере паспорт та ручку, одягає куртку та вирушає на виборчу дільницю. Виборча дільниця чоловіка знаходиться на другому поверсі в приміщенні одного з корпусів Ужгородського національного університету. Піднятися сходами чоловіку допомагали двоє людей. До кабінки Денис заходить сам. Через 15 хвилин виходить. "Як на мене,...