Зупини корупцію! Куди можна повідомити про порушення на закарпатській митниці

Про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» можна повідомити у Закарпатську митницю Держмитслужби наступним чином:

  • з використанням засобів поштового зв’язку, на адресу: вул. Собранецька, 20 м. Ужгород, 88000;
  • на електронну адресу [email protected];
  • під час особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами митниці;
  • на електронну адресу відділу у сфері запобігання, виявлення та протидії корупції Закарпатської митниці Держмитслужби [email protected];
  • у письмовому вигляді через працівників відділу у сфері запобігання, виявлення та протидії корупції Закарпатської митниці Держмитслужби;
  • засобами телефонного зв’язку через працівників відділу у сфері запобігання, виявлення та протидії корупції Закарпатської митниці Держмитслужби: за телефоном 312 649 637.

Інформація для здійснення повідомлення має бути відома викривачу у зв’язку з його трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням ним служби чи навчання або його участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені, зокрема, відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення тощо.
Так, Закон України “Про запобігання корупції” визначає викривача як особу, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції, особу, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою.

Основною метою викриття відповідної інформації є саме запобігання, виявлення, перешкоджання та припинення корупційного правопорушення. В такому випадку викривач повинен діяти як незацікавлений спостерігач щодо ситуації, про яку повідомляється, і потребувати захисту саме у зв’язку з повідомленням про відповідне правопорушення.
Повідомлення про корупцію без доказів може бути розцінено як завдання шкоди честі, гідності та ділової репутації, а за завідомо неправдиве повідомлення про злочин встановлено кримінальну відповідальність. Тому викривач повинен подбати про те, щоб зафіксувати факт корупції документально.

До правопорушень, пов’язаних з корупцією відносять порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмежень щодо одержання подарунків, порушення вимог фінансового характеру, порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, щодо нерозголошення інформації, невжиття заходів щодо протидії корупції.
Крім цього, відповідно до примітки до ст.45 Кримінального кодексу України корупційними злочинами відповідно до цього Кодексу вважаються злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364 1, 365 2, 366 1,368, 3683 – 369, 3692, 3693 цього Кодексу.

Рекомендуємо звернути увагу, що реквізитами повідомлення про корупцію можуть бути:
прізвище, ім’я, по батькові особи, яка, імовірно, вчинила правопорушення або причетна до його вчинення, її місце роботи та посада;
текст повідомлення, що містить конкретну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції», яка може бути перевірена та не містить припущень або опосередкованих висновків;
прізвище, ім’я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення, із зазначенням дати;
у зверненні, поданому на електронні поштові скриньки, може бути вказано електронну поштову адресу, на яку викривачу може бути надіслано відповідь, або зазначено про інші засоби зв’язку з ним.

Повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно).
Анонімне повідомлення про порушення вимог цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
62 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі