• Головна
  • «Короткі» місцеві вибори тягнутимуться на Закарпатті довго – Експерти
17:16, 19 серпня 2020 р.

«Короткі» місцеві вибори тягнутимуться на Закарпатті довго – Експерти

Закарпаття разом з усією Україною стоїть на порозі місцевих виборів, які ЦВК призначила на 25 жовтня 2020 року. Вже зараз експерти готові розповісти про тенденції, виклики і особливості майбутніх виборів на Закарпатті, про що й ішлося на зустрічі в Ужгородському прес-клубі.

На думку керівника Закарпатського обласного відділення Комітету виборців України Дмитра Тужанського, виборча кампанія буде сповнена невизначеностей. Зокрема, це невизначеність щодо формату виборів в умовах карантину і навіть можливості проведення голосування, адже в Києві й досі лунають різні припущення.

«Вже зараз ми бачимо кілька незаповнених ніш: немає явних лідерів, а значить, є інтрига щодо переможців. Нагадаю про попередній виборчий досвід в області, коли перемога на місцевих виборах не стала гарантією отримання влади в обласній раді. Також нам наразі невідомо, чи спрацював запит на нові обличчя, чи зберігся він з парламентської кампанії», – зазначив Дмитро Тужанський.

Політолог і доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Михайло Шелемба зауважив, що у рамках короткої виборчої кампанії політичні гравці надто затягли зі стартом, що може вплинути на їхні результати участі у виборах.

«Зараз важливим, але доволі складним процесом є пошук кандидатів. Це стосується усіх партій, зокрема, й провладної. Варто пам’ятати, що партії тепер будуть присутні не лише на рівні області, районів і міст, а й в ОТГ», – наголосив Михайло Шелемба.

Завідувач кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ, професор Федір Шандор анонсував, що через складну процедуру виборів вони будуть досить нервовими.

«Вибори вже почалися, поки що в Інтернеті. І почалися з бруду і маніпуляцій. Особливо це видно по містам Ужгород та Мукачево, де немає явного лідера перегонів, і мера обиратимуть у два тури. Ще одна проблема – 90% штабів не знають нового виборчого законодавства, тому тут необхідні чіткі роз’яснення, щоб уникнути помилок і фальсифікацій», – зазначив Федір Шандор.

Цю ж думку підтримав професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігор Тодоров, зауваживши, що «новий закон мало хто читав і ще менше людей розібралися. А це може призвести до маніпуляцій».

«Важливо, щоб усі учасники виборчого процесу пам’ятали про чинник війни, адже Закарпаття – важливий фронт цієї війни. Тож кандидатам варто поставити собі питання, чи усвідомлюють вони ризики таких обставин і чи зможуть протистояти викликам російської агресії», – підкреслив Ігор Тодоров.

Разом експерти акцентували увагу на ще одній особливості виборчого процесу на Закарпатті – невизначеності угорських організацій щодо спільної участі у виборах. Йдеться про теперішні дискусії між Демократичним союзом угорців України (UMDSZ) та Партією угорців України (KMKSZ). На думку фахівців, у випадку відсутності згоди між угорськими політичними силами та окремого походу на місцеві вибори обидві організації можуть програти.

Також одностайні закарпатські експерти у питанні тривалості цьогорічних виборів. Хоч підготовчий період кампанії буде досить коротким, але формування політичних еліт, за прогнозами фахівців, триватиме до весни 2021 року. Обрання голів рад, створення коаліцій та груп, проведення кулуарних домовленостей розтягнеться у часі, охопивши усі зимові свята. «В таких умовах ми ухвалюватимемо бюджет, і так увійдемо у новий рік», – підсумовують учасники зустрічі, які продемонстрували присутнім оновлену карту області з поділом на ОТГ та інформацією про кількість виборців.

Катерина Ірха спеціально для Сайту міста Ужгород 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #місцеві #закарпаття #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...