• Головна
  • На Закарпатті показники захворюваності та смертності від COVID-19 перевищують загальнодержавні
14:43, 17 серпня 2020 р.

На Закарпатті показники захворюваності та смертності від COVID-19 перевищують загальнодержавні

Показники захворюваності на коронавірус у Закарпатській області знову почали зростати, частина міст і районів потрапили до так званої «помаранчевої зони», де діють жорсткі карантинні обмеження. Про коронавірусну статистику і наслідки її коливання розповіли сьогодні під час брифінгу у Закарпатській ОДА.

З’ясувалося, що за рівнем захворюваності Закарпаття вдвічі перевищує загальнодержавні показники, натомість за обсягами тестувань область демонструє позитивну динаміку.

«У загальному з початку реєстрації коронавірусу на Закарпатті маємо захворюваність на рівні 500 осіб на 100 тисяч населення, аналогічний показник по Україні є майже вдвічі меншим – 243. У зв’язку із новим поділом нашого регіону на зони (у контексті поширення коронавірусу – ред.) ми щоденно моніторимо три базові показники – завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я для госпіталізації хворих з COVID-19 або з підозрою на вірус, показник тестування методами ПЛР та ІФА на 100 тисяч населення за останні 7 днів, який не повинен бути меншим, ніж 24. За цим показником ми лідируємо, адже він перевищує 100. І новий базовий показник – це захворюваність за останні 14 днів на 100 тисяч населення. Саме цей показник визначатиме, до якого регіону, тобто зони ми будемо належати. Станом на сьогодні динаміка така, що Закарпатська область вдвічі перевищує базовий рівень – замість 40 маємо показник 80», – розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Вікторія Тимчик.

Вона також додала, що з початку серпня в області спостерігається щотижневе збільшення кількості зареєстрованих випадків у межах від 6 до 10%. Особливу стурбованість викликає ситуація у м. Ужгород, Тячівському, Перечинському районах, які потрапили до «помаранчевої зони». Погіршуються показники в Іршавському, Виноградівському, Берегівському районах.

«Попри розповсюджену думку, вірус вражає не лише людей старшого віку, хворіють також молоді люди, серед яких, на жаль, є й смертельні випадки», – зауважив головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк, поінформувавши, що загальний показник смертності від коронавірусу в області перевищує загальнодержавний і становить 3,8%.

За словами обласного інфекціоніста, головна причина зростання кількості хворих на коронавірус і, відповідно, поширення хвороби є недотримання мешканцями області протиепідеміологічних вимог – маскового режиму, соціальної дистанції, використання дезінфекторів тощо.

Сайт міста Ужгород 0312.ua

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Читайте також: У Закарпатській ОДА заперечили факт обшуків в обласному департаменті охорони здоров'я

#коронавірус #ужгород #закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...