Новини компаній
20:06, 7 серпня 2020 р.
Лікар пояснив, як перенести акліматизацію
Новини компаній
Літо - пора відпусток, однак навіть найприємніший відпочинок може затьмарити акліматизація. Про її симптоми і способи уникнути неприємних наслідків інтернет-порталу «Хрещатик» розповів заслужений лікар України Дмитро Сипач.
Більше цікавих новин та актуальної інформації читайте на https://khreschatyk.news/.
Акліматизація - це перебудова організму в нових кліматичних умовах. Її симптоми можуть проявлятися не тільки коли ви відвідуєте іншу країну, але і в межах нашої батьківщини. Акліматизацію супроводжує порушення роботи кишечника, може виникнути сонливість, надмірна втомлюваність, а також часто виявляються симптоми застуди: озноб і першіння в горлі.
Лікар радить заздалегідь вжити заходів, щоб уникнути акліматизації. Він рекомендує почати з помірного фізичного навантаження, відповідної віку і стану здоров'я. Також він радить частіше займатися ходьбою, гуляти на свіжому повітрі, їсти фрукти, овочі і приймати комплексні вітаміни.
"Дуже важливо перед тим, як відправитися в теплі краї, 2-3 рази сходити в лазню, в сауну. Це потрібно для того, щоб подивитися, як на тебе подіють високі температури і сухий жаркий клімат. Нехай організм звикне і запустить свої адаптаційні резерви ", - вважає Сипач.
Лікар підкреслив, що перед від'їздом варто утриматися від споживання алкоголю і тютюну, оскільки вони дають сильне навантаження на організм - серце, судини, нирки, печінку. Адаптація ж до нових умов полягає в зміні роботи цих органів для налагодження терморегуляції. Відмова від шкідливих звичок перед відпусткою дозволить організму простіше перебудуватися на новий режим. Після прибуття в інші кліматичні умови варто поступово включатися в процес відпочинку.
Сипач вважає, що в перший день відпочинку в іншому кліматі варто утриматися від виходу на вулицю. Краще залишитися в приміщенні з кондиціонером. Також фахівець рекомендує дотримуватися режиму сну і харчування. Він упевнений, що якщо перші дні харчуватися тією ж їжею, до якої ви звикли, то це дозволить уникнути проблем з травленням. Лікар радить не налягати на екзотичні продукти.
"Все потрібно робити дозовано. Спека пригнічує захисні імунні функції організму, і він стає сприйнятливий до інфекції. Тому перше купання повинна бути не більше 3-5 хвилин, щоб різко не вщухає. У жаркому кліматі дуже легко отримати переохолодження, і, як наслідок, проявляться симптоми застуди. Подальше купання можна збільшити до 5-7 хвилин в перші п'ять днів, пізніше часовий інтервал може доходити до 10-15 хвилин. Крім того, дуже не рекомендується довго перебувати на сонці і в задусі ", - розповідає лікар.
Читайте новини Київа на https://khreschatyk.news/.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
live comments feed...