• Головна
  • Чому на Закарпатті важливо продавати ліс через Товарно-Сировинну Біржу?
21:15, 6 серпня 2020 р.

Чому на Закарпатті важливо продавати ліс через Товарно-Сировинну Біржу?

Чому на Закарпатті важливо продавати ліс через Товарно-Сировинну Біржу?

Чому на Закарпатті важливо продавати ліс через Товарно-Сировинну Біржу, як давно біржа працює на ринку деревини та чи має перспективи деревообробка, розповіла в актуальному інтерв’ю директор Закарпатської товарно-сировинної біржі Наталія Петришин.

– Спершу хочеться зазначити, що за площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце. Люди з давніх-давень займалися деревообробкою, тому історично в Закарпатті працює велика кількість деревообробних підприємств.

– Пані Наталіє, як давно ви займаєтесь деревообробкою і скільки вже працює «Закарпатська Універсальна Товарно-Сировинна Біржа (далі ЗУТСБ) на теренах Закарпаття?

– У деревообробній галузі я працюю з 2015 року, посаду директора біржі очолила у 2017. Сама ж біржа заснована у 2006 році. Від першого року роботи спеціалісти біржі зарекомендували себе професійними помічниками місцевого бізнесу, у сфері організації та проведення будь-яких торгів та аукціонів, які неодмінно дотримуються норм законодавства у своїй професійній діяльності. І цей статус зберігається за біржею вже 14 років. Варто додати, що біржа вже понад 4 роки займається організацією ринку необробленої деревини в Закарпатській області.

– Чи маєте ви ліцензію для здійснення господарської діяльності?

– Від початку існування товарних бірж в Незалежній Україні й по теперішній час біржова діяльність не підлягала і не підлягає ліцензуванню. Натомість, вона є окремим видом діяльності. У разі підписання Президентом України Закону України № 2284, в якому, зокрема, йде мова про віднесення Товарних бірж до ліцензійних форм господарської діяльності, ТБ ЗУТСБ одразу почне процедуру отримання ліцензії на свою діяльність.

– А яка частка торгів деревиною проходить саме через ЗУТСБ?

– На сьогоднішній день лісом торгують держлісгоспи, які підпорядковані Закарпатському ОУЛМГ та ДаЛРУ. І всі лісгоспи, які заготовляють деревину, співпрацюють з нашою біржею.

Чому на Закарпатті важливо продавати ліс через Товарно-Сировинну Біржу?, фото-1

– Пані Наталія, з кожним днем світ все далі крокує в напрямку диджиталізації й уже кожен може перевірити законність рубки у смартфоні та придбати товар через Інтернет. А які відгуки учасників торгів про електронні аукціони?

– Більша частина з яких, це представники малого та середнього бізнесу, і саме у них виникають труднощі з освоєнням електронних майданчиків та роботою з ними, а саме: реєстрації особистих кабінетів, подання пропозицій, швидкому орієнтуванні на інтерфейсі. Та спеціалісти біржі завжди швидко надають кваліфіковану допомогу. Також дуже часто в учасників торгів виникають проблеми з інтернет-зв’язком, тому, що більша частина Закарпаття відноситься до гірської місцевості. Тому абсолютна більшість клієнтів (як лісгоспів так і підприємців) висловлюють слова подяки за нашу допомогу. Ми професійно виконуємо свої обов’язки й завжди відкриті до співпраці та готові підтримувати наших клієнтів.

– Скажіть, будь ласка, чи є ЗУТСБ дійсним членом Громадської Спілки «Всеукраїнська Асоціація Товарних Бірж»?

– Так, звичайно. Окрім того, ЗУТСБ є достатньо інноваційною біржею, тому без труднощів було реалізовано «електронні торги», що розроблені з урахуванням зручності для клієнта найкращих міжнародних примірників. Головна мета існування ЗУТСБ – забезпечити справжню вільну конкуренцію для формування справедливої ринкової ціни на будь-який товар. Колектив ЗУТСБ докладає всіх сил та знання для досягнення цієї мети.

- А чи працюєте ви в системі Прозоро?

– Для роботи з ЕТС «Prozorro продажі» біржі повинні пройти акредитацію. Біржовим комітетом ТБ ЗУТСБ було прийнято рішення не проходити акредитацію , тому ми працюємо згідно офіційного агентського договору і представляємо інтереси акредитованої в ЕТС «Prozorro продажі» ТБ « ТСБ «Галконтракт»( м. Львів), що не суперечить законодавству України та не порушує закону України «Про товарні біржі». Хочу підкреслити, що біржа згідно з умовами договору офіційно отримує агентську винагороду, з якої також сплачуються податки до місцевого бюджету. Біржа робить все від неї залежне для підтримки місцевої громади в цей непростий час.

А для роботи з будь-якими іншими електронними майданчиками акредитація не потрібна.

- Яка користь місцевим бюджетам з біржі, скільки за останній період часу сплачено податків біржею до місцевих бюджетів?

– За останні роки біржею сплачено до місцевих бюджетів податків та зборів на суму понад 2,0 млн. грн. Гадаю, що це значні кошти для розвитку Закарпаття, що важливо в рамках роботи місцевих ОТГ. Але не єдиною торгівлею ресурсом славиться біржа. Ми також не один раз виступали одними з головних спонсорів Міжнародного дня мисливця та Дня працівника лісу, брали участь в акціях з лісовідновлення та на інших некомерціїних заходах. Хочу наголосити, що ми співпрацюємо з органами влади. До прикладу, 10 липня поточного року відбулася зустріч з представниками Закарпатської ОДА, а саме: директором Департаменту економічного розвитку і торгівлі Андрієм Давидовим, заступником директора — начальником управління розвитку промисловості, торгівлі й підприємництва Галиною Руснак та заступником начальника управління ЗОУЛМГ Василем Кийом. Гостей цікавила організація роботи та хід електронних торгів. На зустрічі було продемонстровано хід електронних торгів в режимі онлайн, які відбувалися на електронному майданчику ДП ЛІАЦ. Працівниками біржі була надана детальна інформація щодо організації та проведення електронних торгів. На жаль, в цей день, особисто я була у відрядження в м. Київ на зустрічі Громадської Спілки «Всеукраїнська Асоціація Товарних Бірж».

– Де розташований офіс біржі?

– Ми знаходимося за місцем юридичної адреси по вул. Богомольця, 21. Ця інформація, а також всі контактні телефони знаходяться в загальному доступі на нашому сайті http://ztsb.org.ua/.

Пресслужба Закарпатського ОУЛМГ

#ліс #продаж #вирубка #товарно-сировинна біржа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...