• Головна
  • Навчання по-новому: оприлюднено рекомендації МОЗ про організацію навчання в школі
19:48, 6 серпня 2020 р.

Навчання по-новому: оприлюднено рекомендації МОЗ про організацію навчання в школі

Міністерство охорони здоров’я та головний санітарний лікар Віктор Ляшко розробили тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у школах в період карантину. Але багато людей ці настанови обурюють, а в інших країнах до цього готуються серйозніше.

МОЗ надало рекомендації для шкіл щодо безпечних умов роботи. А тепер Міносвіти має пояснити, як організовувати навчання. За словами заступниці міністра освіти Любомири Мандзій, школам повинні надіслати рекомендаційні листи, передає портал Педагогічна преса.

Відомо, що на час карантину Україну поділять на чотири зони. Але в рекомендаціях МОЗу про це не згадується. Судячи з усього, вони розраховані на найлегшу, зелену зону. Але що робити іншими? Давайте розглянемо ці рекомендації.

У школах температурний скринінг на вході обов’язковий тільки для вчителів.

А учнів щодня опитуватимуть про самопочуття вчителі. Якщо в учні будуть ознаки ГРВІ, його ізолюють у спеціально відведене приміщення і повідомлять батьків. Але чи правильно це? Адже дитина може захворіти дорогою до школи. Цікаво, що в Південній Кореї школи дізнаються інформацію про самопочуття вчителів та учнів за два тижні до початку навчання. Це допоможе оцінити ризики – кому можна повертатися до школи, а кому ні.

Вхід до школи буде дозволений лише в масках, а на уроках використовувати їх не обов’язково.

Ця настанова означає, що дитина багато разів за день зніматиме й надягатиме маску, а тому вона буде нестерильною. До того ж, навряд чи реально для дитини щоразу обробляти руки антисептиком. Також немає пояснень, куди класти маску, зняту на уроці, — в портфель чи на парту? А якщо вона впаде на підлогу?

Також у рекомендаціях МОЗ не йдеться про те, чи зобов’язані вчителі бути на уроках у масках. Хоча, наприклад, у настановах для шкіл Китаю сформульовано однозначно: "Педагогічні працівники неодмінно мають носити маску під час уроку".

Читайте також: Послаблення карантину на Свалявщині: коли відкриють садочки

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#школа #карантин #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...