• Головна
  • Як знайти легальну роботу за кордоном із мінімальними ризиками?
Новини компаній
11:00, 21 липня 2020 р.

Як знайти легальну роботу за кордоном із мінімальними ризиками?

Новини компаній

Якщо ви замислюєтесь над тим, щоб тимчасово, або на досить тривалий термін змінити країну проживання, то наступна інформація буде корисною саме для вас.

Робота за кордоном наразі дуже актуальна тема, і все більше українців використовують цю можливість для реалізації своїх мрій, покращення фінансового стану, або ж просто заради можливості подорожувати.

Як знайти легальну роботу за кордоном із мінімальними ризиками?, фото-1

Існує багато варіантів пошуку роботи, проте розглянемо найбільш безпечні та перевірені.

Варіанти пошуку

  • 1. Розпочати навчання за кордоном, а пізніше знайти роботу за спеціальністю.
  • 2. Робота за обміном.
  • 3. Фріланс.
  • 4. Викласти резюме за допомогою біржі праці.
  • 5. За допомогою агенції.
  • 6. Знайти роботу після прибуття.
  • 7. Знайти роботу за допомогою онлайн сервісів та дошок оголошень.

Як працює кожен з варіантів на практиці?

1. Знайти роботу після закінчення закордонного закладу вищої освіти — це, напевно, найкращий варіант у порівнянні з іншими, але не найлегший. Перевагами є те, що протягом навчання є можливість краще вивчити країну перебування, мову, знайти нових друзів, вивчити професію з нуля і більш менш мати чіткий план.

Але для досягнення своєї мети потрібно пройти довгий шлях, бути амбіційним і наполегливим, щоб не здатися на півдорозі. До того ж це не безкоштовно. Тож, щоб почати заробляти гроші, потрібно вкласти чималі кошти в навчання. Для тих, хто хоче заробляти тут і зараз такий варіант не підходе, тому розглянемо наступний.

2. Робота за обміном є непоганим варіантом. Якщо ви працюєте на підприємстві, або у компанії де є така можливість, то цей варіант вам підходить. При цьому ви не втрачаєте роботу у своїй рідній країні плюс отримуєте зарубіжний досвід роботи.

3. Фріланс, або віддалена робота — теж хороша можливість співпрацювати із закордонними компаніями. Ви працюєте з дому, а подорожувати можна за гроші, які заробляєте. Підходить для всіх представників діджитал професій, хто працює віддалено через мережу інтернет.

Зазвичай пошук роботи відбувається через біржі фрілансу. Єдиний ризик в тому, що можна натрапити на шахраїв, які вам не заплатять за виконану роботу. Тому ретельно перевіряйте такі інтернет-ресурси, читайте відгуки й будьте уважними.

4. Резюме на біржі праці — цей варіант підійде для вузькоспрямованих спеціалістів, спеціалістів сфери IT, а також вчених. Якщо ви маєте великий досвід у певній галузі, то обов'язково будете цікавими для закордонних компаній, які шукають висококласних працівників.

Великим плюсом є те, що не потрібно витрачати гроші на посередників, а мінус полягає в тому, що всі питання від обговорення контракту, умов праці, розв'язання питань з документами та пошуки житла ви будете вирішувати самі.

5. Робота за допомогою агенції. Найпоширеніший і найбільш слушний варіант для українських заробітчан. Агенції можна шукати як в рідному місті, так і за кордом через інтернет. Тут вам допоможуть працевлаштуватися, підготовлять всі необхідні документи: візу, страховку і дозвіл на працю.

Важливо запитати, чи вакансія є безкоштовною, бо деякі компанії беруть плату за підбір праці. Мінусом є те, що більшість вакансій, які вам запропонують будуть пов'язані із важкою роботою на заводах, фабриках і таке інше. Але не зважаючи на це, тут також є можливість кар'єрного росту, зарплати досить непогані, навіть у рядових працівників.

Також завжди є можливість пізніше змінити роботодавця і спробувати отримати більше. Тому, такий варіант, хоч і важкий, але для цілеспрямованих людей є дуже хорошим.

6. Знайти роботу після прибуття. Цей варіант найризикованіший, тому що окрім пошуків роботи потрібно займатися ще й пошуками помешкання. До того ж, потрібно мати запас грошей, мінімум на 2 місяці, бо після успішних пошуків, доведеться чекати на дозвіл до праці приблизно 2 тижні. Але із вірою у власні сили цей варіант теж можна спробувати. Перед виїздом обов'язково потрібно дізнатися більше про країну куди вирушаєте, особливо інформацію про закони праці та інші нормативно-правові документи, які діють для іноземців.

Маючи достатній рівень обізнаності, можна уникнути багатьох ймовірних проблем. Тому спочатку все добре обдумайте, зважте, а потім вирушайте у подорож.

7. Знайти роботу за допомогою онлайн сервісів та дошок оголошень. За даними аналітиків ринку праці - на Липепь 2020 року в українському онлайн просторі налічується понад 100 сайтів для пошуку роботи як в Україні та і закордоном, що пропонують публікацію вакансій і резюме (якщо виключити корпоративні сайти кадрових агентств і деякі специфічні ресурси).

Виявляється, що серед такого величезного числа job-сайтів реально ефективні лише менше десяти, як правило це такі гіганти HR-рекрутингу як: Work, Rabota, Jooble та дошка оголошень OBYAVA.ua зі своїм профільним розділом "Робота за кордоном" - https://obyava.ua/ua/rabota/vakansii/rabota-za-rubezhom.

На них, в першу чергу, і варто зосередитися при пошуку вакансій на підприємствах близького и далекого зарубіжжя.

Отже, який варіант ви б не обрали, можна досягти поставленої мети. Але потрібно заздалегідь підготувати себе до можливих труднощів і продумати наперед всі можливі варіанти розвитку подій. Якщо бути підготовленим, то все обов'язково вдасться!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...