Якщо ви замислюєтесь над тим, щоб тимчасово, або на досить тривалий термін змінити країну проживання, то наступна інформація буде корисною саме для вас.
Робота за кордоном наразі дуже актуальна тема, і все більше українців використовують цю можливість для реалізації своїх мрій, покращення фінансового стану, або ж просто заради можливості подорожувати.
Існує багато варіантів пошуку роботи, проте розглянемо найбільш безпечні та перевірені.
Варіанти пошуку
- 1. Розпочати навчання за кордоном, а пізніше знайти роботу за спеціальністю.
- 2. Робота за обміном.
- 3. Фріланс.
- 4. Викласти резюме за допомогою біржі праці.
- 5. За допомогою агенції.
- 6. Знайти роботу після прибуття.
- 7. Знайти роботу за допомогою онлайн сервісів та дошок оголошень.
Як працює кожен з варіантів на практиці?
1. Знайти роботу після закінчення закордонного закладу вищої освіти — це, напевно, найкращий варіант у порівнянні з іншими, але не найлегший. Перевагами є те, що протягом навчання є можливість краще вивчити країну перебування, мову, знайти нових друзів, вивчити професію з нуля і більш менш мати чіткий план.
Але для досягнення своєї мети потрібно пройти довгий шлях, бути амбіційним і наполегливим, щоб не здатися на півдорозі. До того ж це не безкоштовно. Тож, щоб почати заробляти гроші, потрібно вкласти чималі кошти в навчання. Для тих, хто хоче заробляти тут і зараз такий варіант не підходе, тому розглянемо наступний.
2. Робота за обміном є непоганим варіантом. Якщо ви працюєте на підприємстві, або у компанії де є така можливість, то цей варіант вам підходить. При цьому ви не втрачаєте роботу у своїй рідній країні плюс отримуєте зарубіжний досвід роботи.
3. Фріланс, або віддалена робота — теж хороша можливість співпрацювати із закордонними компаніями. Ви працюєте з дому, а подорожувати можна за гроші, які заробляєте. Підходить для всіх представників діджитал професій, хто працює віддалено через мережу інтернет.
Зазвичай пошук роботи відбувається через біржі фрілансу. Єдиний ризик в тому, що можна натрапити на шахраїв, які вам не заплатять за виконану роботу. Тому ретельно перевіряйте такі інтернет-ресурси, читайте відгуки й будьте уважними.
4. Резюме на біржі праці — цей варіант підійде для вузькоспрямованих спеціалістів, спеціалістів сфери IT, а також вчених. Якщо ви маєте великий досвід у певній галузі, то обов'язково будете цікавими для закордонних компаній, які шукають висококласних працівників.
Великим плюсом є те, що не потрібно витрачати гроші на посередників, а мінус полягає в тому, що всі питання від обговорення контракту, умов праці, розв'язання питань з документами та пошуки житла ви будете вирішувати самі.
5. Робота за допомогою агенції. Найпоширеніший і найбільш слушний варіант для українських заробітчан. Агенції можна шукати як в рідному місті, так і за кордом через інтернет. Тут вам допоможуть працевлаштуватися, підготовлять всі необхідні документи: візу, страховку і дозвіл на працю.
Важливо запитати, чи вакансія є безкоштовною, бо деякі компанії беруть плату за підбір праці. Мінусом є те, що більшість вакансій, які вам запропонують будуть пов'язані із важкою роботою на заводах, фабриках і таке інше. Але не зважаючи на це, тут також є можливість кар'єрного росту, зарплати досить непогані, навіть у рядових працівників.
Також завжди є можливість пізніше змінити роботодавця і спробувати отримати більше. Тому, такий варіант, хоч і важкий, але для цілеспрямованих людей є дуже хорошим.
6. Знайти роботу після прибуття. Цей варіант найризикованіший, тому що окрім пошуків роботи потрібно займатися ще й пошуками помешкання. До того ж, потрібно мати запас грошей, мінімум на 2 місяці, бо після успішних пошуків, доведеться чекати на дозвіл до праці приблизно 2 тижні. Але із вірою у власні сили цей варіант теж можна спробувати. Перед виїздом обов'язково потрібно дізнатися більше про країну куди вирушаєте, особливо інформацію про закони праці та інші нормативно-правові документи, які діють для іноземців.
Маючи достатній рівень обізнаності, можна уникнути багатьох ймовірних проблем. Тому спочатку все добре обдумайте, зважте, а потім вирушайте у подорож.
7. Знайти роботу за допомогою онлайн сервісів та дошок оголошень. За даними аналітиків ринку праці - на Липепь 2020 року в українському онлайн просторі налічується понад 100 сайтів для пошуку роботи як в Україні та і закордоном, що пропонують публікацію вакансій і резюме (якщо виключити корпоративні сайти кадрових агентств і деякі специфічні ресурси).
Виявляється, що серед такого величезного числа job-сайтів реально ефективні лише менше десяти, як правило це такі гіганти HR-рекрутингу як: Work, Rabota, Jooble та дошка оголошень OBYAVA.ua зі своїм профільним розділом "Робота за кордоном" - https://obyava.ua/ua/rabota/vakansii/rabota-za-rubezhom.
На них, в першу чергу, і варто зосередитися при пошуку вакансій на підприємствах близького и далекого зарубіжжя.
Отже, який варіант ви б не обрали, можна досягти поставленої мети. Але потрібно заздалегідь підготувати себе до можливих труднощів і продумати наперед всі можливі варіанти розвитку подій. Якщо бути підготовленим, то все обов'язково вдасться!