• Головна
  • На Закарпатті розвиватимуть винний туризм завдяки проекту "Карпатська академія спадщини виноробства"
10:53, 13 липня 2020 р.

На Закарпатті розвиватимуть винний туризм завдяки проекту "Карпатська академія спадщини виноробства"

Виноградівська районна рада стала одним із 74 переможців (з 250 поданих заявок) і отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства». Про це повідомляють у Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.

Як зазначають у Агенції, історія виноградарства і виноробства у Карпатському регіоні має більш ніж тисячолітній досвід і робить винні традиції невід'ємною частиною культурної спадщини Карпат. Тим не менш, маючи давні винні традиції, актуальною проблемою сучасної карпатської культури виноградарства і виноробства є недостатнє визнання якості тутешніх вин як серед туристів та гостей краю, так серед туроператорів і самих місцевих жителів. В той же час, у світовому масштабі спостерігається зростання популярності виноробних регіонів із власним крафтовим продуктом. Інтерес туристів і місцевих мешканців позитивно впливає на збереження та відтворення виноробних традицій.

Мета зберегти та примножити досвід і традиції поколінь, зумовила необхідність реалізації Проєкту збереження і популяризації винних традицій як частини культурної спадщини Карпатського регіону.

Відповідно до рішення Спільного Моніторингового Комітету Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020», що реалізується у рамках Європейського Інструменту Сусідства від 17 квітня 2019 року Виноградівська районна рада стала одним із 74 переможців (з 250 поданих заявок) і отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства». 

Загальна сума грантових коштів, які отримає Виноградівська районна рада в рамках Проєкту - 20 190 євро. Загалому рамках проєкту для всіх трьох партнерів з України та Польщі залучено 66 658 євро, з яких 59 992,74 євро - фінансування Європейського Союзу.

Згідно Грантової угоди, Проєкт розпочався наприкінці 2019 року. Головним бенефіціаром у ньому виступає Виноградівська районна рада, до завдань якої, в рамках Проєкту, зокрема належить:

- організація транскордонного фестивалю вина. Цей одноденний українсько-польський фестиваль вина для 500 учасників, який планується провести у Виноградівському районі, організовується з метою популяризації традиційних карпатських вин та місцевих традицій виноградарства і виноробства. Також під час фестивалю презентувати свої вина та виноробні традиції зможуть винороби Закарпатської області і Підкарпатського воєводства (Польща);

- промоційна кампанія в рамках Проєкту, яка включає в себе просування в місцевих ЗМІ як інформації про сам Проєкт, так іпромо-статтей про вині традиції Карпат. Також запланований випуск журналу «Вісник Карпатського Єврорегіону», через який будуть популяризовані заходи і завдання Проєкту в Україні та Польщі (партнера);

- організація та проведення підсумкової конференції у місті Виноградів. Під час одноденного заходу всі троє партнерів з України та Польщі зможуть представити результати Проєкту. До участі у конференції планується запросити понад 40 учасників, серед яких фахівці у сфері туризму, виноградарства і виноробства із обох країн;

- загальне управління Проєктом та діями партнерів з України та Польщі.

Інший український партнер Проєкту АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» працює над дослідженням, результатом якого стане зібрана, опрацьована і узагальнена інформація про традиційні сорти винограду в Карпатському регіоні, традиційні види вин, опис винних традиції Карпат. Окрім того, планується розробити нові туристичні продукти, які допоможуть популяризувати винні традиції Карпат серед місцевих мешканців і туроператорів, а головне – залучити у регіон гостей та туристів.

Польський партнер, Асоціація розвитку і промоції Підкарпатського воєводства «Про Карпатія», зі свого боку працює над впровадженням аналогічних українським заходам у Польщі. Окрім досліджень сортів вина і винограду, польська Асоціація також відповідає за організацію Карпатської винної академії, формування польської частини міжнародної туристичної винної стежки і промоційної кампанії винних традицій у Карпатському регіоні. Також Асоціація відповідальна за участь у заходах, які планує провести Виноградівська районна рада, виноробів, виноградарів та експертів з туризму з Польщі.

Ключовим досягненням Проєкту, яке матиме цінність для розвитку всього регіону, стане презентація напрацьованих в рамках проєкту шляхів розвитку винного туризму в Карпатах.

Виноградівська районна рада долучила до реалізації Проєкту Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області та Закарпатську туристичну організацію, які наразі проводять активні консультації з приводу реалізації активно завдань Проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства». Протягом березня-травня 2020 року відбулося кілька робочих зустрічей по обговоренню питань організації фестивалю, його тематики, заходів, дати проведення, враховуючи спільні можливості в умовах карантинних обмежень через пандемію COVID-19 у світі.

В квітні 2020 року, Виноградівська районна рада залучила координатором Проєкту керівника Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Дениса Мана. До повноважень координатора відноситься здійснення загального управління проєктом, у тому числі, координація завдань, що їх здійснюють українські та польський партнери.

Реалізація цього Проєкту дасть можливість туристам і гостям регіону, в першу чергу, а також самим місцевим мешканцям, ближче познайомитись з історією і сьогоденням, культурою та традиціями виноградарства і виноробства в Карпатському регіоні. Безсумнівною перевагою в цьому є те, що як Закарпатська область, так і Підкарпатське воєводство мають понад тисячолітній досвід вирощування традиційних для Карпат сортів винограду та виготовлення високої якості тутешніх крафтових вин. Незабутньою родзинкою Проєкту стане те, що учасники культурних заходів, пов'язаних із винами, запам'ятають цей регіон через призму купажу та смаку найкращих вин майбутнього фестивалю!

Слідкувати за новинами проєкту можна на сторінці в мережі Фейсбук: fb.me/WineAcademy2020.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #вино #винний туризм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...