• Головна
  • Ужгородці вимагають заборонити будівництво багатоквартирного житлового корпусу
12:08, 7 липня 2020 р.

Ужгородці вимагають заборонити будівництво багатоквартирного житлового корпусу

Аби не допустити забудови на землях тенісних кортів «Спартак» ужгородці створили відповідну петицію. Нею містяни вимагають заборонити будівництво багатоквартирного житлового корпусу на землях тенісних кортів «Спартак».

Корти були збудовані за народні кошти 130 років тому. Вони, як і басейн, знаходились в «охоронній» парковій зоні, тому будівництво інших об’єктів, крім спортивних, було заборонено, без зміни цільового призначення і відповідною постановою Кабінету Міністрів.

"На жаль, попередня міська влада «обійшла» цю заборону, незаконно давши можливість приватизувати об’єкти... Попередній розгляд плану-забудови був розглянутий на містобудівній раді. До честі членів містобудівної ради, він був відхилений", - ідеться в петиції.

При цьому, автори петиції додають: містобудівна рада має право лише дорадчого органу. Тоді, як у Господарському суді буде розглядатися позов прокуратури міста Ужгорода щодо законності придбання цієї ділянки, адже тут є кілька порушень закону, зокрема «Про фізичну культуру і спорт» та «Земельного кодексу України.

"Взагалі щодо «спартаківськіх» тенісних кортів, як на нас, депутати Ужгородської міської ради могли б на черговій сесії прийняти рішення щодо відкриття на них меморіального панно легендарному атлету з Ужгорода Й. Гагеру, а також віднести ці корти до історичної пам’ятки, бо на них відображені різні етапи розвитку історії спорту краю, життя і діяльність відомих людей. І через те вони мають історичну цінність для громади Ужгорода. Адже на цих кортах свого часу свою майстерність шліфував легенда закарпатської тенісної школи, перший майстер спорту СРСР в Ужгороді Й. Гагер (1953 рік). А після його смерті на «спартаківських» кортах 20–23 липня 1989 року відбувся дебютний міжнародний Меморіал пам’яті легендарних майстрів великої ракетки і чудових тренерів Гагера–Мозера. Учасники: школярі та ветерани зі США та Молдови, Угорщини та Словаччини, практично з усіх регіонів України та Закарпаття. Ці змагання стали традиційними (на цих кортах свого часу грали композитори Людвіг Мартон, Ігор Яцкович та Дезидерій Задор, художник Борис Мартон, головні лікарі міської лікарні Іван Яцкович та Валерій Черничко, мери Ужгорода Еміл Попович та Еміл Ландовський, до речі, почесні громадяни Ужгорода!, ректор УжДУ Володимир Лендєл, професори цього «вишу» Василь Комендар, Михайло Бойко — усіх іх знаних людей обласного центру важко перелічити).Ми стверджуємо, що закарпатці Гагер та Мозер — це легенди світового тенісу. Наведемо такий разючий факт. У 1956 році до престижного і символічного списку «10 кращих тенісистів СРСР» були внесені такі прізвища: 1. Сергій Андріїв (Москва), 2. Михайло Корчагін (Московська область) 3. ….., Микола Озеров (відомий спортивний коментатор, м. Москва); 5. Анатолій Бойцов (Ленінград), 6……., 7. Андрій Лукирський (Ленінград); 8. Віктор Анісімов (Ростов–на–Дону); 9. Святослав Мірза (Москва), 10. Семен Фрідлянд (Москва). Спеціально були випущені два прізвища під №№3 та 6. Під ними прізвища представників України. А ними були: №3 — Михайло Мозер (Мукачево) та №6 — Йосип Гагер (Ужгород). Гадаємо, що тут коментарі зайві", - йдеться у петиції.

Підтримати петицію проти забудови можна за посиланням: https://bit.ly/3f9I3dC.

Читайте також: Що ж було справжньою причиною повеней на Закарпатті? (ВІДЕО)

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ужгород #петиція #тенісні корти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...