• Головна
  • Дезінфекція: методи та необхідність
Реклама
15:46, 28 червня 2020 р.

Дезінфекція: методи та необхідність

Реклама
Дезінфекція: методи та необхідність, фото-1

Всі знають, що існує величезна кількість мікроорганізмів, включаючи віруси, які можуть завдати великої шкоди людям. Для захисту людини від різних інфекцій та захворювань необхідна грамотна дезінфекція dez-master.com.ua.

Дезінфекція поділяється на два типи: осередкова та профілактична

Осередкова дезінфекція - це дезінфекція в інфекційному вогнищі, яка в свою чергу поділяється на кінцеву та поточну. Кінцева дезінфекція - це комплекс заходів, що вживаються для дезінфекції спалаху інфекційного захворювання. Це робиться одноразово з дезінфікуючими засобами після видалення джерела інфекції: під час госпіталізації, під час одужання, після виписки пацієнта тощо.

Поточну дезінфекцію проводять для знищення та запобігання поширенню мікроорганізмів при передачі інфекції. Планову дезінфекцію проводять систематично у всіх медичних установах, інфекційних медичних установах. Профілактична дезінфекція проводиться постійно за відсутності інфекційних захворювань у салонах краси, SPA-центрах, лазнях, басейнах, саунах, спортивних клубах, закладах громадського харчування, готелях, навчальних закладах, комерційних закладах та промислових підприємствах.

Існує 5 основних методів дезінфекції:

Механічний - видалення зараженого шару грунту або демонтаж підлоги.

Фізичний - обробка ультрафіолетовими лампами, джерелами гамма-випромінювання. Цей метод використовується в основному при кишкових інфекціях для обробки білизни, посуду, питної води, іграшок, їжі. Ультрафіолетове випромінювання використовується для знезараження повітря в приміщеннях медичних та інших установ.

Хімічний - основний метод, він полягає у знищенні збудників хвороб та токсинів дезінфікуючими засобами.

Озонація приміщення - озон майже в 6 разів ефективніший від УФ-променів і в 300-6000 разів ефективніший за хлор з точки зору антибактеріальних властивостей. Це вбиває віруси, грибки та цвіль на молекулярному рівні, повітря свіже, а поверхні чисті.

Біологічний – заснований на антагоністичній дії різних мікроорганізмів, дії біологічних агентів. Застосовується на біологічних станціях для очищення стічних вод.

Необхідність дезінфекції

Тільки ретельна дезінфекція може захистити людину від можливості заразитися багатьма захворюваннями, які спричиняють шкідливі бактерії, віруси та грибки. Найсуворіші вимоги до дезінфекції завжди пред'являються до медичних установ, оскільки потік пацієнтів, які можуть поширювати інфекції там найвищий. І лише ретельна дезінфекція може запобігти серйозним спалахам захворювання.

Сучасні дезінфікуючі засоби - це збалансована суміш кількох активних речовин, що дозволяє досягти максимального ефекту проти найбільш шкідливих і стійких мікроорганізмів. Їх показники постійно вдосконалюються. В даний час медицина використовує широкий спектр дезінфікуючих засобів, багато з яких можна використовувати неодноразово. Вони високо бактерицидні і безпечні для людей. Деякі з них можна використовувати в домашніх умовах як миючий засіб через їх низьку токсичність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...