• Головна
  • Проект Постанови про нове районування Закарпаття «пішов» на Верховну Раду без Рахівського району
17:47, 1 липня 2020 р.

Проект Постанови про нове районування Закарпаття «пішов» на Верховну Раду без Рахівського району

1 липня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти Проект Постанови про утворення та ліквідацію районів № 3650, повідомляє «Сайт міста Ужгород» з посиланням на офіційний портал «Децентралізація».

Документом передбачено створення у межах Закарпатської області п’яти районів:

Берегівського з адміністративним центром у місті Берегове, Мукачівського з адміністративним центром у місті Мукачево, Тячівського з адміністративним центром у місті Тячів, Ужгородського з адміністративним центром у місті Ужгород та Хустського з адміністративним центром у місті Хуст. Рахівський район, створення якого раніше відстоювала Закарпатська ОДА, відповідно до оприлюдненого проекту Постанови, увійшов до складу Тячівського району.

«Утворення нових районів забезпечить відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня сучасним вимогам та європейським стандартам. Це також сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – йдеться у виступі міністра розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.«Ми рекомендуватимемо парламенту приймати редакцію постанови, доопрацьовану у Комітеті. Це не через те, що є якісь конфлікти чи непорозуміння з Міністерством. Ми усвідомлювали, що через брак часу певні речі доведеться вирішувати на рівні Верховної Ради, але з залученням фахівців Мінрегіону», – прокоментував народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Проект Постанови про утворення та ліквідацію районів, оприлюднений на офіційному веб-порталі Верховної Ради України, ініціює Кабінет Міністрів України. Остаточну крапку у цьому питанні має поставити Парламент. Чергові місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі громад і районів. Основною функцією районів буде координація територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

Сайт міста ужгоро 0312

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#райони #децентралізація #закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...