20:27, 29 червня 2020 р.
Унікальне Закарпаття: плямисті олені скинули старі роги та чекають туристів на єдиній в Україні фермі (ФОТО, ВІДЕО)
Недалеко від Хуста, у селі Іза,вже більше 30 років розміщується єдина в Україні ферма плямистих оленів. Журналістам Сайту міста Ужгород вдалося відвідати один із найвідоміших туристичних об’єктів Закарпаття.
Добратися сюди легко – є хороша дорога, всюди вказівники. Після прибуття на ферму вас зустрічає Володимир Сойма – охоронник. В руки одразу вручає відро кукурудзяних паличок і запрошує до екскурсії.
Ось наші олені. Це олені плямисті, або манджурські. Завезли їх в Закарпаття ще в радянські часи. Можете погодувати їх паличками. Вони обожнюють ці ласощі, розповідає Володимир Сойма.
Олені, як тільки бачать туристів, збігаються до огорожі. Всі в черзі за смаколиками.
Прийшов турист – буде солоденьке, вони то добре знають. Палички – то їх улюблені ласощі, - додає пан Володимир.
Оленів плямистих привезли на Закарпаття із Далекого Сходу. Спочатку їх було п'ятдесят, нині - сотні.
Ми самі точно не знаємо скільки тут оленів. Адже живуть вони в умовах дикої природи. Розмножуються в лісі. Там народжують. Згодом самки приводять потомство, але підрахувати їх нереально, - розповідає власник ферми Богдан Плиска.
Понад 300 оленів плямистих живуть на території в 57 гектарів. Є тут і ліс, і озера. Харчуються рогаті травою, взимку - сіном, а ще пшоном. Його зберігоють ось у такій бочці.
І як тільки її відкривають, олені збігаються звідусіль. За рік тварини з'їдають понад п'ятдесят тонн зерна.
Вони дуже люблять воду. Влітку тільки і сидять у озерах. Обожнюють і туристів. Правда, цього року їх дуже мало. Були карантинні обмеження, ми не мали права приймати гостей, а олені потребують уваги людей, - розповідає власник ферми Богдан Плиска
Туризм приносить фермі невеликий прибуток. Основний заробіток - роги. Зараз той період, коли олені скинули старі роги. На їх місці починають рости велюрові панти. Кожен день один ріг може вирости на 5 см. І коли вони виростають до см 60-70, їх зрізають.
Зазвичай зрізаємо панти на початку серпня. Для цього є спеціальні інструменти. Оленям для здоров'я це не шкодить, а людям допомає, адже з них роблять ліки від перевтоми, неврозів, для тиску. Вони дуже мають багато мікроелементів - сильний імуностимулятор, - запевняє господар ферми.
На фермі можна придбати заспиртовані роги, або ж сувенірні – старі роги, які скидають олені весною. Самі ж олені наче з казки про Бембі: абсолютно не полохливі, роздивляються туристів, виманюють смаколики дивними звуками. На фермі можна послідкувати, як олені борються рогами. І як лягають спати – опускаючи спочатку передні, а потім задні копита. І це видовище незабутнє.
Сайт міста Ужгород 0312.ua
Читайте також: Улюблені місця ужгородців складуть основу відео візитівки міста
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...