• Головна
  • На Закарпатті береги водосховища потопають у смітті (ФОТО)
20:48, 22 червня 2020 р.

На Закарпатті береги водосховища потопають у смітті (ФОТО)

На Закарпатті береги водосховища потопають у смітті (ФОТО)

Мальовниче Вільшанське водосховище – унікальна локація на мапі Закарпаття. Водойма розкинулася серед лісистих гір ДП «Хустське ЛДГ» та Нацпарку «Синевир». Водосховище штучно створене 1956 року у рамках проєкту будівництва Теребле-Ріцької ГЕС. Довжина водойми становить 10 кілометрів, а ширина досягає одного кілометра, загальна площа становить близько 80 гектарів.

На Закарпатті береги водосховища потопають у смітті (ФОТО), фото-1

Навкруги водосховища прекрасні ліси і картинка нагадує кадри з фільмів.

На Закарпатті береги водосховища потопають у смітті (ФОТО), фото-2

Кажуть, що глибина рукотворного моря не перевищує 25 метрів. Вільшанське водосховище живиться водами річки Тереблі, яка бере початок в озері Синевир.

Однак сьогодні, здавалося б, непереможний гігант зіткнувся з серйозними небезпеками. Сьогодні Вільшанське водосховище захлинається від сміття і тонни пластику і гниючих відходів накопичуються на берегах водойми.

Екологи та лісівники вже давно б’ють на сполох і закликають людей не забруднювати джерела, але поки що до сердець ще не достукалися.

«Раніше водосховище регулярно зливали для профілактичного огляду споруди і великим активом з працівників екологічної інспекції, лісового господарства, держслужби з надзвичайних ситуацій (у тому числі водолазів), обленерго, на балансі якого знаходиться водосховище, Нацпарку «Синевир» та Національної гвардії очищали від побутових відходів. У деякі роки кількість відходів доходила майже до 1 500 мішків!”, – розповідає начальник Реабілітаційного центру бурих ведмедів НПП «Синевир» Ярослав Бундзяк.

Слід зазначити, що проблема сміття у Вільшанському водосховищі не нова. Неодноразово її намагались вирішити можновладці Хустщини та Міжгірщини. Однак на сьогоднішній день немає де переробляти сміття і не вистачає коштів для його збору. Хоча штрафи ніхто не скасовував. До речі, засмічення лісу – це злочин, і він карається штрафом. Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно із ст.73 «Засмічення лісів відходами». Кодексу України про адміністративні правопорушення, це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, пише Карпатський об'єктив.

Читайте також: Відомий український ютуб-блогер здійснив посадку легкого літака в аеропорту Ужгорода (ФОТО)

Підписуйтеся на наш Telegram-каналта отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #вода #сміття #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...