19:17, 22 червня 2020 р.
На Закарпатті знову активізувались телефонні шахраї: як не потрапити на гачок шарлатанів (ФОТО)
В обласному центрі Закарпаття знову почастішали випадки телефонного шахрайства. Злочинці під виглядом працівників банку телефонують на мобільні чи домашні номери стреньким й повідомляють неприємну новину, пише Перший Кабельний.
Сьогодні в Ужгороді стався подібний випадок. Про це повідомляють соцмережі:
“Друзі, щойно подзвонили моїй старенькій бабусі і сказали, що я збила дитину і потрібно поговорити зі слідчим. Як вона сказала, що нічого не знає і взагалі далеко від мене в селі, скинули трубку. Будьте обережні та попередьте своїх рідних про шахраїв!”
Цей сценарій і справді хрестоматійний. Зазвичай, жертвами такого виду шахрайства стають літні люди. «Ситуації», у які потрапляють їхні «псевдо близькі» можуть бути різні. Це і описане «затримання поліцією», і винуватість у ДТП, чи ж необхідність термінового лікування, внаслідок аварії… Шахраї, зазвичай, б’ють на емоції та переконують: діяти потрібно терміново, і кожна секунда затримки – може вартувати життя. Завдання афериста – викликати стрес і змусити людину, вимкнувши розум, керуватися емоціями.
У таких випадках можна порадити:
1. Не реагувати на дзвінки від сторонніх осіб, які представляються співробітниками поліції і вимагають грошей за свої «послуги».
2. Не довіряти незнайомцям, що дзвонять на мобільний чи ж стаціонарний телефони, на слово. Перед тим, як почати панікувати, поставте якомога більше запитань людині, що вам телефонує. Аналізуйте усе почуте. Іноді досить лише одного запитання – «У яке місто до вас телефонують?», аби співрозмовник по той бік слухавки завершив діалог.
4. Не поспішайте перераховувати гроші на вказаний номер або віддавати їх особі, яка по них прийде – усе це різновиди вдало вибудованої схеми. Скажіть, що вам потрібен час на те, аби зібрати необхідну суму, хоча б кілька хвилин. Використайте цей час, аби зв’язатися зі своїми близькими та порадитись із кимось із знайомих, і розібратися у ситуації.
5. Зазвичай шахраї давлять на психіку. Аби втримати емоції під контролем, приберіть слухавку від вуха і порахуйте до десяти. Після цього усе почуте сприйматиметься з більш холодною головою.
6. Розповідайте ці історії старим сусідам, родичам, аби усі знали про такий вид шахрайства.
Читайте також:В Ужгороді продають фальшиві довідки з тестуванням на COVID-19
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:28, 1 грудня
09:26, 29 листопада
12
10:16, 9 грудня
129
14:26, 9 грудня
83
live comments feed...