• Головна
  • У сусідніх із Закарпаттям країнах спостерігається різке зниження захворюваності на Covid-19
19:18, 18 червня 2020 р.

У сусідніх із Закарпаттям країнах спостерігається різке зниження захворюваності на Covid-19

За останній тиждень в сусідніх із Закарпаттям європейських країнах, спостерігається різке зниження виявлення нових випадків інфікованих на Covid-19.

Зокрема в Угорщині вчора, 17 червня, зафіксували лише 1 (один) новий випадок вірусу за добу. Сьогодні з таким самим результатом звітує Словаччина, пише mukachevo.net.

Експерти вважають, що це є результатом вчасного запровадження режиму надзвичайного стану в цих країнах.

Наприклад, уряд Словаччини через загрозу поширення епідемії увів надзвичайний стан по всій території країни з 12 березня. Цікаво, що тоді у Словаччині було зафіксовано всього 10 (!) випадків захворювання вірусом Cоvid-19.

Станом на 18 червня - 1562 інфікованих, 28 смертельних випадків.11 березня уряд Угорщини також оголосив надзвичайний стан з метою боротьби з поширенням нового коронавірусу. На той час в Угорщині було зафіксовано лише 12 хворих на вірус. Станом на 18.06.2020 - 4079 випадків, 568 - смертельних.

Трохи псує статистику ще одна сусідка - Румунія, яка перебувала в режимі надзвичайного стану з 16 березня. Тут досі фіксують 300+ інфікованих щодоби. Але й цьому є певне логічне пояснення.

Справа у тім, що надзвичайний стан в країні запровадили коли в Румунії були інфіковані коронавірусом вже 4057 людей, 162 – померли. Станом на 18.06.2020 статистика наступна - 23 080 інфікованих, 1473 - померлих.

Тут слід також взяти до уваги, що досить значна частина румунів заразилися за кордоном – більшість з них в Італії, а також у Франції, Іспанії та Німеччині. Понад 4 мільйони румунів працюють в Західній Європі, і сотні тисяч повернулися, коли почалася епідемія коронавірусу в Європі. Тому "надзвичайний стан" не спрацював у повній мірі.

Утім навіть ці наявні показники є значно меншими, ніж в Україні, де щодня фіксують 700-800 нових випадків інфікованих на коронавірус.

Підтвердженням є графіки кількості інфікованих, які знаходяться у активній фазі. У всіх трьох країнах кількість активних хворих невпинно знижується. У Румунії - з початку травня, у Словаччині - з кінця квітня, так само як в Угорщині.

Натомість в Україні ця "крива" невпинно йде вверх починаючи з кінця березня 2020 року. Саме в той час, коли була крайня необхідність та сенс вводити надзвичайні заходи по всій країні.

Згідно з чинним законодавством, рішення РНБО про запровадження надзвичайного стану вводиться в дію указом президента, а потім його має затвердити Верховна Рада.

Утім такого вольового рішення чекали від Володимира Зеленського марно.

Максимум на що спромігся уряд - це запровадити режим "надзвичайної ситуації" в Києві, а також у кількох областях. Саме "ситуації", а не спеціального режиму, що передбачає низку обмежень з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Сам Володимир Зеленський тоді заявив, що можливе рішення про введення в Україні надзвичайного стану якщо і буде ухвалене, то не як політичний крок, а для захисту громадян. Він також звернувся до невідомих "деяких політиків", дорікаючи: "Ви говорите, що влада введе надзвичайний стан, щоб під шумок протягнути якісь непопулярні рішення".

Таким чином, "непопулярне" рішення глава держави не прийняв. Час було згаяно. Наслідки очевидні.

Нагадаємо, від п'ятниці 19 червня, на Закарпатті посилюють карантин.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#короновірус #вберегтися #хворі #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...