• Головна
  • Скандал із довідками-ПЛР: Словаччина не пропускає українців із тестами на коронавірус (ВІДЕО)
09:49, 18 червня 2020 р.

Скандал із довідками-ПЛР: Словаччина не пропускає українців із тестами на коронавірус (ВІДЕО)

Житель Закарпатської області Петро Зейкан показав на КПП "Малий Березний — Убля" (українсько-словацький кордон) документ про проходження ПЛР-тестування на виявлення COVID-19.Він хотів виїхати за кордон, однак його довідку не прийняли — і чоловіка повернули до УкраїниЄ, повідомляє Суспільне Закарпаття.

Випадок стався 15 червня. Для перетину кордону Петрові Зейкану була потрібна довідка про проходження ПЛР-тестування. Він зробив її в одній із приватних лабораторій Ужгорода.

"Виїхав на кордон, на Ублю, разом із сином. Українських прикордонників пройшов без проблем. Вони сказали, що головне, аби ПЛР-тест був англійською, бо по-іншому не пропустять. Словацький прикордонник сказав, що, на жаль, вас не пропустять. Був бланк, де прописані лабораторії, які роблять тестування в усій Україні. Я розвернувся й був зобов’язаний поїхати зробити тест у цих двох установах", — розповів Петро.

16 червня в інтернет-мережі поширили фото документу зі списком лабораторій, довідки про ПЛР-дослідження з яких можуть прийняти на кордоні. Так, видання РІО повідомило, що до редакції почали звертатися закарпатці, яким Словаччина відмовляла у в'їзді через ПЛР-тести, зроблені "не в тих" лабораторіях. Натомість, приймали результати тільки від однієї приватної лабораторії та клініки, яка співпрацює з нею є.

Тієї лабораторії, де Петро Зейкан зробив довідку, не було в переліку словацьких прикордонників. Виконавчий директор установи Тиберій Островка каже: про те, що довідки з їхньої лабораторії визнають недійсними, дізнався від Петра Зейкана 15 червня. До цього за їхніми довідками кордон перетинали.

"Ми почали з’ясовувати через свої канали: телефонувати на митниці, на наш бік кордону. Представники нашої сторони сказали, що ні прикордонники, ні митниця не має ніяких вказівок, можна без перешкод переходити кордон. А от із словацької сторони сказали, що їхнім начальникам змін прийшло повідомлення, і ця інформація роздрукована й повішена, де йдеться, що тестування визнають виключно із двох клінік", — зазначив директор лабораторії.

Також Тиберій Островка додав: довідка з їхньої лабораторії має таку ж юридичну силу, як і довідки з інших клінік, адже вони були верифіковані.

Суспільне надіслало інформаційни запит до Генконсульства Словацької Республіки в Ужгороді, аби там пояснили ситуацію. Відповідь одержали від заступниці генерального консула Златіци Грегушової:

"Генеральне консульство не надавало жодного переліку лабораторій, довідки яких приймаються до уваги при в’їзді на територію Словацької Республіки. Згадані вами лабораторії були вказані в цьому списку, як одні з багатьох, котрі було надано на прохання громадян Словаччини та було призначено виключно для громадян Словацької Республіки, що мали намір зробити ПЛР-тест у приватних комерційних лабораторіях під час повернення в Словаччину з акцентом на найближчі до кордону області. А також через те, що інші лабораторії, до яких ми зверталися, на той час проводили лише експрес-тести, а умовою перетину кордону був саме ПЛР-тест".

В Україні люди, котрі хочуть перетнути кордон, за наказом МОЗ не зобов’язані робити ПЛР-тест, каже головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик. Однак, за її словами, потрібно зважати на умови інших держав.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров повідомила, що наразі департамент спеціально для Словацького Генкосульства розробляє лист із переліком закарпатських лабораторій, які проводять ПЛР-дослідження.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кордон #коронавірус #словаччина #плр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...