• Головна
  • «Незаконна» багатоповерхівка в Ужгороді: будувати не можна зносити
21:20, 16 червня 2020 р.

«Незаконна» багатоповерхівка в Ужгороді: будувати не можна зносити

В Ужгороді прокуратура домагається у суді знесення житлової багатоповерхівки, яку незаконно збудували на землі промпризначення неподалік Нового району.

«Ужгородська місцева прокуратура пред’явила до Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву про знесення самочинного будівництва багатоповерхівки на землях промислового призначення», – повідомила 15 червня пресслужба прокуратури Закарпатської області.

«Сайт міста Ужгород» з’ясував, що станом на 16 червня 2020 року на вказаних «землях промислового призначення» по вул. Погорєлова (а по факту на вул. М. Заньковецької) вже стоїть 7-поверховий будинок з частково заскленими вікнами та дверима.

Зауважимо, що на момент позову прокуратури поверхів у будинку було ще шість. Як повідомили журналістці «Сайту міста Ужгород» в обласній прокуратурі, порушення на будівництві Ужгородська місцева прокуратура виявила у ході вивчення стану дотримання вимог законодавства під час видачі дозволів на проведення будівельних робіт та дотримання містобудівних умов суб’єктами господарювання. Так, було встановлено, що «забудовником, усупереч відмові управління ДАБІ Ужгородської міської ради на спірне будівництво та відсутності інших дозвільних документів, збудовано шість поверхів багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення».

«Ця будівля дійсно побудована без дозволів. Забудовник звернувся до нас 28 лютого з приводу дозволу на виконання будівельних робіт. Ми вивчили їхні документи, а там були проєкт, документ на землю тощо, і побачили, що земельна ділянка була відведена під машинобудування, що не відповідає намірам забудови. Тому 11 березня було надано відмову на початок виконання будівельних робіт. Тоді ж було зазначено, аби отримати відповідні дозволи, необхідно зробити зміни цільового призначення земельної ділянки й заново подавати документи. Однак 13 березня постановою №219 (Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду – ред.) було призупинено дію постанови №553 (Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю – ред.), тобто держава зобов’язала нас не виходити на планові та позапланові перевірки. Згодом до нас звернулася місцева прокуратура, якій ми надали усі наявні дані та документи щодо невідповідності намірів будівництва», – розповіла у коментарі «Сайту міста Ужгород» начальниця відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради Олександра Зотова.

Тобто замість об’єкту промислового призначення у доволі жвавому й густонаселеному районі з’явився багатоквартирний житловий будинок з вбудованими офісами. За словами Олександри Зотової, через те, що відповідні структури позбавлені права та можливості здійснювати перевірки, в Ужгороді це не поодинокий випадок. Як мінімум, маємо ще одну аналогічну ситуацію з земельною ділянкою та кілька самочинних будівництв.

«На жаль, вже четвертий місяць ми не можемо виходити на перевірки. Відповідно, ми не поповнюємо бюджет, а містом розрісся самобуд. Сьогодні ми вкотре писатимемо листа на ДАБІ України з тим, аби вони відновили 553-тю постанову... Справа у тому, що будівництво ведеться дуже швидко – до трьох поверхів за місяць, а ми четвертий місяць не можемо нікого притягнути до відповідальності за самовільне будівництво. А за це передбачені значні штрафні санкції», – додала начальниця міського відділу державного архітектурно-будівельного контролю.

Позов органу прокуратури заявлений в інтересах держави в особі виконавчого комітету Ужгородської міської ради до забудовників – приватного товариства та фізичної особи. Вимога позивача – знести самочинно збудовану багатоповерхівку. Та чи згадає хтось із вас хоча один такий прецедент? «Жодного будівництва за рішенням суду в Ужгороді знесено не було», – підтверджує Олександра Зотова.

«Сайту міста Ужгород» з власних джерел стало відомо, що забудовники у цьому конкретному випадку вже почали процедуру зміни цільового призначення земельної ділянки, але процес затягнувся через карантинні обмеження. Зараз на території тривають будівельні роботи, однак знайти паспорт об’єкта нам не вдалося – на видному місці його не виявилося. Також невідомо, чи вже знайшлися майбутні власники ще не збудованих і наразі незаконних квартир і офісів. Очевидно поки одне – у приміщеннях з панорамним видом на Ужгород навряд розвернуть процес машинобудування.

Далі буде…

Сайт міста Ужгород 0312.ua

Підписуйтеся на нашTelegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ужгород #незаконне будівництво #прокуратура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...