• Головна
  • Мистецтво, гроші, зброя, історія: 10 захопливих онлайн-музеїв України та світу
09:45, 18 травня 2020 р.

Мистецтво, гроші, зброя, історія: 10 захопливих онлайн-музеїв України та світу

Всі вже чули і встигли пожартувати про те, що у першу хвилю послаблення карантину відкрили не лише магазини і тераси кав’ярень, а й музеї. Утім, ми все ще не можемо насолоджуватися мистецтвом так вільно, як раніше: немає залізничного та міжміського автобусного сполучення і тим паче немає туристичних подорожей закордон. А значить, ми усе ще не можемо відвідати усі місця, які, можливо, запланували на цей весняний період. Тому сьогодні, до Міжнародного дня музеїв, Сайт міста Ужгорода підготував для вас підбірку онлайн екскурсій різними музеями країни та світу – аби вам було усе-таки не так сумно.

Україна

Музеї просто неба

Це – віртуальний тур українськими музеями, де експонати розміщені на відкритому просторі. На платформі представлено 7 музеїв, кожним з яких можна віртуально прогулятися і познайомитися краще з українською культурою та побутом. Є серед них і наш, Закарпатський скансен:

·Музей архітектури та побуту "Шевченківський гай

·Мамаєва Слобода

·Запорізька Січ

·Музей народної архітектури та побуту

·Резиденція Богдана Хмельницького

·Національний музей народної архітектури та побуту України

·Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

Музей грошей Національного банку України

Музей грошей Національного банку України працює з 2004 року. На сайті повідомляється, що поки відвідування онлайн не відбувається через карантинні заходи, але віртуальний турдоступний усім охочим.До кожної вітрини з монетами є екскурсійний аудіосупровід.

Експозиція розповідає про грошовий обіг на українських землях з давніх часів до сьогоднішніх днів. Тут представлені примітивні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України.

Примітка: нагадуємо, Google Chrome уже не підтримує Adobe Flash Player, на платформі якого створена ця онлайн-екскурсія, тож скористайтеся іншим браузером.

Національний військово-історичний музей України

Фізичний музей розташований у Києві і працює з 1998 року. Він розповідає про історію розвитку військової справи на теренах України, починаючи з найдавніших часів до сьогодення (включаючи російсько-українську війну).

Поки музей не має 3D-туру, але усі експозиції із текстовим супроводом можна переглянути тут.

Музей волинської ікони

Віртуальна екскурсія цим музеєм стала доступна завдяки проекту «Україна Incognita» газети «День». У залах Музею волинської ікони експонується більше ста пам’яток іконопису. Експозиція дає унікальну можливість познайомитися зі своєрідністю художньої мови і внутрішнього світу волинського малярства XVI – XVIII століть, побачити твори декількох поколінь іконописців.

Основу колекції музею склали знахідки експедицій 1980 – 1985 років по обстеженню храмів Волині. Завдяки зусиллям учасників експедицій сотні сакральних пам’яток, які знаходилися у напівзруйнованих закритих храмах, на горищах і дзвіницях діючих церков, були порятовані від загибелі.

Примітка: нагадуємо, Google Chrome уже не підтримує Adobe Flash Player, на платформі якого створена ця онлайн-екскурсія, тож скористайтеся іншим браузером.

Національний музей «Чорнобиль»

Експозиція Національного музею «Чорнобиль» налічує понад сім тисяч експонатів. У 1992 р., коли музей було відкрито, їх було тільки дві сотні.

Розкриті документи, карти з грифом "Таємно", фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу, історичні реліквії із Чорнобильської зоні відчуження та інші унікальні експонати змушують замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою. Чимало представлених у музеї документів оприлюдненні вперше.

Примітка: нагадуємо, Google Chrome уже не підтримує Adobe Flash Player, на платформі якого створена ця онлайн-екскурсія, тож скористайтеся іншим браузером.

Світ

Національний музей природознавства (США)

Віртуальні тури Смітсоніана, Національний музей природознавства дозволяють відвідувачам здійснювати самостійні екскурсії по кімнаті за окремими експонатами та територіями музею. Заклад налічує більше 500 млн експонатів, зокрема рештки тварин, скам’янілі скелети динозаврів, колекції мінералів і метеоритів.

Відвідувачі можуть також отримати доступ до вибраних колекцій та дослідницьких ділянок на супутникових станціях підтримки та дослідницьких станцій, а також до минулих експонатів, які вже не демонструються.

Лувр

Славетний Лувр, куди ж без нього? Один з найбільших музеїв світу, розташований на правому березі Сени в першому окрузі Парижа. Музей було відкрито 1793 року під назвою Центрального музею мистецтв Республіки. Лувр демонструє 35 000 експонатів

На цьому сайті можна переглянути не один, а кілька віртуальних турів. А також пройтися за покликаннями на інші віртуальні ресурси музею.

Театр-музей Сальвадора Далі

Театр-музей Сальвадора Далі — музей, створений самим Далі, розташований у Фігерасі (Іспанія). Тут розміщено найбільше зібрання картин цього відомого художника-сюрреаліста.

В онлайн-доступі є перший виставковий комплекс театру-музею, тож відвідувачі можуть оцінити сюрреалістичні інсталяції та незвичайні художні зали.

Онлайн-екскурсії NASA

Науково-дослідний центр NASA Glenn в Клівленді, штат Огайо, розробляє та розробляє інноваційні технології для просування місій НАСА в галузі аеронавтики та космічних досліджень.

На своєму сайті вони пропонують віртуальні тури своїми лабораторіями, симуляторами та космічними комплексами.

Музей ван Гога

Художній музей в Амстердамі присвячений життю і творчості нідерландського художника Вінсента ван Гога. Відкритий у 1973 році.

Ядро колекції складає зібрання робіт Фонду Музею Вінсента ван Гога — колекції, що належить сім'ї художника: вона складається із 200 полотен і близько 500 малюнків, чотирьох альбомів із начерками і 800 листів самого художника.

Віртуальна екскурсія розроблена на платформі GoogleArtsandCulture, і пропонує відвідувачам переглянути усі 4 поверхи музею з експонатами.

Мистецтво, гроші, зброя, історія: 10 захопливих онлайн-музеїв України та світу, фото-1

Ірина Сов’як спеціально для Сайту міста Ужгород 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #день музеїв #онлайн екскурсія
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...