• Головна
  • Закарпатців закликали на Великдень залишатися вдома
17:06, 17 квітня 2020 р.

Закарпатців закликали на Великдень залишатися вдома

Наше суспільство зіткнулося з непростим випробуванням - COVID-19, або коронавірус. Відтак закарпатців закликають залишатися вдома на цих вихідних. Так, із відповідним зверненням до мешканців краю звернувся Микола Палінчак, доктор політичних наук, професор, голова Закарпатської обласної організації Української асоціації релігієзнавців.

Закарпатців закликали на Великдень залишатися вдома, фото-1

Далі подаємо текст звернення професора Палінчака:

"Дорогі закарпатці, шановні віруючі! Наше суспільство зіткнулося з непростим випробуванням - COVID-19, або коронавірус.Наша держава, на рівні з іншими, докладає всіх можливих та не можливих зусиль для того, щоб зупинити цю пандемію, яка охопила людство, знищує малий та середній бізнес, завдає млрд. збитки для ТНК, а найголовніше забирає десятки тисяч людських жертв.Чи було людство готове до цієї пандемії?

Ні. Наразі немає ніякого лікування, вакцини чи «магічної пігулки», яка б гарантувала вилікування. Лікарі по всьому світу намагаються згасити полум’я вірусу, не виключенням є і українські медики.Одним з кращих рішень для запобігання розповсюдженню COVID-19 є обмеження скупчення великої кількості людей, дотримання дистанції.

Але зусилля з метою вповільнити розповсюдження коронавірусу знову розпалили тисячолітні суперечки в християнстві. Особливо в період святкування Великодня.Апостольська Столиця – Ватикан та католики по всьому світу, і в Україні безпосередньо продемонстрували єдність в боротьбі з пандемією і відсвяткували це велике для християнського світу свято не в храмі, як зазвичай, а вдома перед онлайн трансляцією чи молитвою.

В Італії, де по всій країні чинна заборона виходити з дому без досить поважних підстав із метою обмежити розповсюдження коронавірусу, Ватикан тимчасово зробив закритими церковні заходи напередодні Великодня. Вперше за багато століть Папа Римський проводив торжественну Великодню літургію на пустій площі, для безпеки здоров’я своїх прихожан.В цю неділю всі з затамованим поглядом будуть спостерігати як святкуватиме Великдень православний світ.

Суперечка знову набула актуальності в час, коли безпрецедентні обмежувальні заходи через коронавірус змушують релігійні інституції в усьому світі та Україні тимчасово змінювати деякі традиційні практики.

Церква та релігія не повинна бути джерелом суперечок та чинником, який розділяє людей. Навпаки. Ми повинні консолідуватися. Адже ми бачимо, що відбувається зараз в європейських країнах. З огляду на це, потрібно дотримуватися тих рекомендацій, які надає Міністерство охорони здоров’я, і ті приписи ми повинні з вами виконувати. Тобто взяти на себе певний тягар самообмеження і перебувати вдома.

Відсвяткувати Великдень вдома, щоб наступного року зі всією ЗДОРОВОЮ сім’єю відсвяткувати його в церкві. До того ж ми маємо можливість долучатися до спільних богослужінь через онлайн-трансляцію. І вдома ми також можемо підносити спільно свої молитви.Залишайтеся будь ласка вдома на Великдень, залишайтеся здоровими!"

#закарпаття #коронавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...