Новини компаній
09:00, 16 квітня 2020 р.
Як обрати медичну маску для себе та дітей
Новини компаній
Карантин і самоізоляція, — не порожні слова в нинішніх реаліях. Захисні маски, без них вас не пустять в транспорт, магазин і інші відкриті місця. Тому всім здоров'я і щасливого життя. Поговорімо про види захисних масок, в яких випадках захисна маска вам знадобитися та правильне їх використання.
Медичні маски, коли вони необхідні?
В першу чергу, медичні маски використовують співробітники медичних установ, для захисту від пацієнтів та навпаки. Це загальновідомий факт. Найчастіше попит на маски зростає серед населення, працівників сфери торгівлі, а також серед обслугового персоналу, під час сезонних спалахів респіраторних захворювань та вірусних інфекцій. Кількість людей, з якими вони контактують протягом дня досить велика, і серед них можуть виявитися хворі.
Купуючи маску на кожен день для себе, варто врахувати кілька моментів:
В першу чергу запам'ятайте — носіння маски — це не профілактика захворювань. Щоб досягти бажаного ефекту потрібно: частіше мити руки, громадські місця бажано уникати або дотримуватися дистанції, якщо немає іншої можливості, і останнє, не торкайтеся свого обличчя поза домівкою.
Друге. Носити маску обов'язково потрібно людям з явними симптомами захворювань: кашель, нежить і т.п. В такому випадку, маска бере на себе роль бар'єру між вами та навколишнім середовищем.
Третє. Здоровій людині маска необхідна тільки при постійному контакті з хворим. Як приклад, у вас в родині вже є людина з симптомами захворювання або ви доглядаєте за хворим.
Тепер поговоримо про основні типи масок.
Існує три основних види захисних медичних масок: одноразові, багаторазові та маски-респіратори. Головна відмінність між ними період використання, і ступінь функціональності.
Поширені — одноразові, тришарові маски, як правило, двох кольорів (останній тренд не беремо до уваги), і доступні вони для покупки в будь-якій аптеці міста.
Придбати маску.
При виготовленні використовуються неткані матеріали — мікропористий спанбонд і дрібнозернистий мельтблаун. Перший і третій шар виготовляються зі Спандбонд, він добре переносить стерилізацію, після чого набуває антибактеріальні властивості. Другий шар виготовляється — з мелтблаун, як фільтр для найдрібніших бактерій.
Плюси. Маска пропускає легко повітря. Ви дихаєте вільно, без перешкод. Носяться зручно і комфортно. Вони гіпоалергенні та підходять для більшої категорії населення, як дітей, так і дорослих. Єдине потрібно підібрати відповідний розмір.
Мінуси. Ефект максимального захисту такого типу маски два — три години. Тому краще образу придбати цілий пакунок. Знімати одноразову маску обов'язково потрібно за краї, не по центру. Зняли, помили руки та тільки потім надягайте нову.
Багаторазові «пітта» - менш поширені. Служать набагато довше одноразового варіанту, має більш стильний зовнішній вигляд.
При виготовленні використовується спінений поліуретан. Добре відводить вологу і відрізняється високою повітропроникністю, відмінно прилягає до обличчя, від звичайних одноразових виробів.
Серед них є моделі з вугільним фільтром, здатним затримувати до 90% бактеріальних мікрочастинок, пилу і т.п.
Одне з головних переваг — її можна мити та використовувати повторно. Термін служби таких масок до двох місяців, що в наш час не тільки економно, але і дуже раціонально.
Респіратори — як і перераховані вище маски, бувають одноразовими та багаторазовими. Мають жорсткий каркас з натягнутими на нього шарами фільтраційного матеріалу, за рівнем захисту діляться на три категорії - FFP 1, FFP 2 і FFP 3. FFP 1 захищає органи дихання від великої кількості пилу, підходить для будівельників або при ремонтних роботах вдома.
У нашому ж випадку варто звернути увагу на респіратор з FFP 3, який захищає від вірусів та бактерій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також від шкідливих випарів.
«Пелюсток» - найбільш поширена модель полегшеного респіратора на гумці або зав'язках для одноразового використання.
Далі йдуть більш досконалі моделі, які передбачають наявність додаткових елементів: кілька клапанів вдиху для полегшення дихання, ефективно виводять вологу, що подовжує період експлуатації маски, не викликають відчуття дискомфорту при носінні, і головне, вони мають систему фільтрації зі змінними хімічними або вугільними фільтрами для вашої максимального захисту.
Термін служби таких моделей від декількох годин до декількох днів. Хороший вибір в довгостроковій перспективі. Головне — не забувати міняти фільтрівні елементи.
Велика частина представлених на ринку медичних масок належать до категорії процедурних і є нестерильними. Дуже добре підходять як для використання в медичних установах, так і в повсякденному житті.
Ще декілька зауважень відносно маски. Слідкуйте щоб маска не бовталася, а щільно прилягала до обличчя. Медичні маски та респіратори хоч і мають універсальний розмір для всіх, але в продажу також можна знайти спеціальні моделі для дітей та підлітків, які значно зручніші для малюків.
Також не забувайте мити руки, але, якщо ви прийшли з вулиці, кращим варіантом буде відразу обробити їх антисептиком, а потім пройти у ванну і ретельно вимити з милом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:17, 13 грудня
01:11, 3 грудня
17
17:37, 7 грудня
45
live comments feed...