• Головна
  • ЗНО 2020: Скільки балів потрібно набрати для вступу до ЗВО
Новини компаній
10:00, 1 квітня 2020 р.

ЗНО 2020: Скільки балів потрібно набрати для вступу до ЗВО

Новини компаній

Скільки балів потрібно набрати на ЗНО для бюджетної форми навчання в університеті? Який мінімальний прохідний бал в українські ЗВО? Як рахуються конкурсні бали абітурієнтів, на що впливає сертифікат ЗВО?

Багато випускників розраховують отримати високий бал на ЗНО, який забезпечить їм місце в українських університетах. З одного боку, це так, сьогодні існує мінімальний поріг рейтингових балів для тих, хто хоче вступати в ЗВО. А з іншого, все виявляється трохи складніше, ми спробуємо розібратися в тому, скільки потрібно набрати балів на ЗНО для бюджетного місця в університеті.

ЗНО 2020: Скільки балів потрібно набрати для вступу до ЗВО

ЗНО 2020: Скільки балів потрібно набрати для вступу до ЗВО

ЗНО та бюджетні місця

У 2020 році визначені мінімальні бали для вступу на бюджетну форму навчання. Незалежно від спеціальності, абітурієнт повинен набрати не менше 125 конкурсних балів, щоб претендувати на оплачуване державою місце в університеті.

Проте, для цілої низки спеціальностей вимоги значно вищі, наприклад, для медичного напрямку потрібно не менше 150 балів з профільних предметів, крім української мови. Аналогічний підхід діє також для юристів, фахівців з міжнародних відносин, публічного управління.

На практиці виходить, що й оцінки в 150 буде недостатньо, це лише "прохідна межа". Провідні ЗВО зацікавлені в найталановитіших студентів на бюджетних місцях та гарної наповнюваності контрактних місць.

Фахівці відзначають, що реальні вимоги в провідних університетах країни будуть значно вище, де самостійно підготуватися для досягнення таких результатів достатньо складно. Впоратися з підготовкою та добре скласти ЗНО 2020 можна за допомогою професійних викладачів та спеціальних курсів підготовки до тестування (https://optima.school/kursi/zno).

Що таке «конкурсний бал»?

У багатьох документах та оглядах про надходження в ЗВО для абітурієнтів можна зустріти термін «конкурсний бал». Тут важливо зазначити, що конкурсний бал та рейтингова оцінка за ЗНО - це різні цифри, хоча результати тестування значною мірою визначають позиції абітурієнта під час вступу.

Отже, рейтинговий бал - це оцінка в сертифікаті ЗНО за шкалою від 100 до 200. Вона не є повністю об'єктивною, а точніше носить саме порівняльний характер. Іншими словами, кращій роботі, яка набрала найбільше тестових балів (навіть якщо не набрала максимум можливих), й присуджується відмітка в 200 балів. Решта робіт ніби рівняються на неї.

Конкурсний бал - це спеціальний рейтинг, який конкретне ЗВО формує для своїх абітурієнтів. Тут, крім результатів ЗНО, враховується також середній бал за атестатом, творчі конкурси та додаткові завдання. Всім цим значенням присвоюється певний коефіцієнт, який може відрізнятися від одного університету до іншого.

Таким чином, навіть у одного абітурієнта можуть бути різні конкурсні бали в різних ЗВО. Щоб підвищити цей показник, потрібно не тільки мати гарні результати на ЗНО (хоча це відіграє важливу роль), але й ретельно ознайомитися з вступною компанією обраного університету.

#ЗНО #курси підготовки до ЗНО
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...