• 14 днів - 5 товариських матчів: футболісти закарпатського "Минаю" завершили тренувальний збір у Туреччині
20:01, 9 березня 2020 р.

Футболісти закарпатського "Минаю" цьогоріч вирушили на свій перший тренувальний збір у Туреччину.

Команда вийшла з відпустки ще 10 січня, а друге коло сезону в Першій лізі розпочинається аж 22 березня, тому гравці мали достатньо часу, аби привети себе до оптимальних кондицій.

Перші два збори тривали здебільшого в Ужгороді, кілька товариських ігор "Минай" провів за межами України - у сусідній Угорщині (суперники "Варда" та "Дебрецен"). Було також два матчі з командами із сусідньої області: спершу "минайці" зустрілися з ФК "Львовом", якого, до слова, вибили із Кубку України та знову здобули перемогу 1:2.

Пізніше команда приїхала "у гості" до "Руха", що є прямим конкурентом "Минаю" у Першій лізі. Тут футболісти зазнали повного "фіаско". Львів'яни розбили команду із Закарпаття з рахунком 6:0. Проте, зазначимо, що в цьому матчі Василь Кобін застосував ротацію складу, виходили здебільшого новачки або гравці на перегляді.

Загалом, у період міжсезоння зіграли 15 поєдинків: 9 з європейськими командами, 1 з клубом УПЛ, 2 з командами Першої ліги та 3 із Другої ліги. Виграли 7 матчів, 2 зіграли внічию та 6 - програли.

Звісно ж, у перерві між ужгородськими зборами футболісти мали кілька днів відпустки, а далі - уперше вирушили на турецький збір.
До Туреччини команда полетіла 17 лютого. Протягом двох тижнів тренувального збору підопічні Василя Кобіна посилено тренувалися. Звісно ж, не забуваймо про спаринги.

За 14 днів "минайці" зіграли 5 товариських матчів. Першим суперником став данський "Віборг". У цій грі закарпатці мінімально поступилися - 1:2. Гол до свого активу записав один із лідерів команди Анатолій Нурієв.

Наступні візаві - представник білоруського чемпіонату ФК "Мінськ". Тут теж не пощастило. Як зазначив Василь Кобін в коментарі інформаційному департаменту ФК "Минай", команда повістю провалила початок гри, швидко пропустила. У другому таймі вирівняли гру, проте забити так і не вийшло. Як наслідок, поразка.

Наступного дня, 24 лютого "минайці" зіграли ще одну гру. Цього разу теж із представником Білорусі - ФК "Вітебськ". Тут гра склалася для команди із Закарпаття дещо інакше, позаяк вони прагнули взяти реванш за поразку від столичної команди. Команда активно атакувала із перших хвилин. Але голів у першому таймі не було. Футболісти "Минаю" вийшли на другий тайм налаштовані рішуче, проте пропустили першими на 55 хвилині. Через двадцять хвилин зрівняли - голом відзначився Вадим Страшкевич.

Передостанній матч команда виграла. До слова, закарпатці вперше грали із представником Казахстану. ФК «Акжайик» - один із лідерів Першої ліги чемпіонату цієї країни. Протягом гри підопічні Кобіна домінували. А тому зуміли забили три м'ячі: дубль від новачка Богдана Оринчака та м'яч Анатолія Нурієва принесли команді із Закарпаття впевнену перемогу 3:1.

Останній "турецький" поєдинок команда зіграла з представником Першої ліги, командою "Оболонь-Бровар" із Києва. Цікаво, що першу гру у чемпіонаті "Минай" програв "пивоварам" із рахунком 4:3, а от у другому матчі "помстився" за поразкою, влаштувавши розгром 4:1. Тепер розійшлися з миром.
У цій грі на поле вийшли футболісти, котрі мали менше ігрового часу, позаяк днем раніше команда грала з "Акжайиком", а тренерхотів надати ігрову практику всім гравцям. Закарпатці знову у першому таймі пропустили першими, проте у другому зуміли вирівняти гру. "Минайці" повністю домінували на полі. Як наслідок, зуміли зрівняти. Тут відзначився Петро Стасюк. А гра завершилася результативною нічиєю 1:1.
У підсумку, маємо дві поразки, дві нічиїх та одну перемогу.

Футболісти закарпатського клубу плідно попрацювали на своїх перших закордонних зборах у Сіде. Цього понеділка вони повернулися на Закарпаття та знову розпочали щоденні тренування. Проте тепер тренуються не два рази на день, а один.

Головний тренер команди теж задоволений роботою команди на зборах. У коментарі інформаційному департаменту Василь Кобін розповів:
«Вважаю, що провели досить хороший збір. Важливо, що вдалося виконати що планували, погода нам сприяла. Зіграли хороші та інформативні спаринги з різними командами. Перевірили різні тактичні схеми, адже у сезоні доведеться грати проти суперників, які відрізняються за стилем гри. Залишився задоволеним, адже можна було втілити у життя всі свої напрацювання. Ми не грали основним складом, адже необхідно було надати можливість проявити себе усім хлопцям. Чудово, що гравці виправдали мої очікування. Проте, тільки матчі чемпіонату та Кубку продемонструють нашу готовність. Збір був спланований таким чином, щоб команда була готова і до кубкового матчу, і до весняної частини сезону у Першій лізі. Розуміємо, що офіційні та контрольні матчі дуже відрізняються. Тільки результати команди у чемпіонаті продемонструють нашу готовність».
Наразі команда в Ужгороді готується до середи. 11 березня - важлива для "Минаю" гра в 1/4 Кубка України із доволі непростим суперником - ФК "Інгулець" із Петрового. Минулого року вони зуміли дістатися фіналу Кубка, перегравши "Маріуполь", "Карпати" та "Зорю". У фіналі команда із Петрового поступилася лідеру "Фавбетліги" донецькому "Шахтарю". Отож, гра буде непростою! Але дуже і дуже цікавою!
Згадаємо і про трансфери. У період міжсезоння команду покинув ряд гравців. Зокрема, пішли Василь Беца, Олексій Шпак, Андрій Черепко, Євген Русин, Яромир Лобода та Роберт Гегедош.

Натомість, у команді з'явилися нові обличчя: Андрій Ткачук, Роман Никитюк та Петро і Василь Луціви. Підписали також Володимира Дороніна та Дмитра Сартіну, проте ці футболісти покинули клуб.

Як бачимо, закарпатці непогано попрацювали на зборах та зараз готуються безпосередньо до офіційних ігор.

Уже 11 березня кубкова гра з "Інгульцем", пише Кароліна Бучковська для "Закарпатський кореспондент".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал  та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію