Супутникове телебачення: в Україні розблокують лише по одному каналу від кожної із чотирьох медіагруп

Українці зможуть дивитися міжнародні версії загальнонаціональних телеканалів у незакодованому вигляді на супутнику, про що домовилися на нараді президент Володимир Зеленський і керівництво головних медіагруп країни, лише тимчасово. Таку можливість вони матимуть упродовж двох років.

Про це розповів генеральний директор групи 1+1 media Ярослав Пахольчук.

За його словами, розкодування національних каналів неможливе технологічно і є безповоротним процесом. Пахольчук пояснив, що більшість людей, які користувалися супутниковим ТБ, навіть після розкодування вже не зможуть прийняти новий сигнал, бо він буде інакшим.

"Однак, ми повинні тимчасово забезпечити доступ до контенту, адже частина людей хоче прийняти зважене рішення про зміну способу перегляду ТБ, інша частина – повинна назбирати гроші на той же тюнер. Тому ми тимчасово йдемо назустріч один одному, розділяємо біль наших громадян і прийшли до наступних рішень", - заявив він.

Як зазначив Пахольчук, доступ буде відкрито до якогось одного з телеканалів від кожної із чотирьох медіагруп. І, таким чином, буде отримано таку ж кількість каналів. Наприклад, у "1+1" це буде "1+1 International", який вже розкодований.

Ярослав Пахольчук додав, що також буде покращено програмну сітку телеканалів. Але частково, бо однією з причин закодування є порушення авторських прав на інших територіях.

"Супутник мовить на десятки країн, а у нас права є тільки на Україну. Тому дорогі форматні шоу, як "Голос країни" та кіно від великих американських студій доступними не будуть. Це буде обмежена пропозиція, але краща за ту, що була", - пояснив гендиректор групи 1+1 media.

Стосовно каналу "УНІАН ТБ", він за словами Пахольчука, буде новинним без розважального контенту. Телеканал також буде у відкритому доступі. Паралельно із нововведеннями країна займається розбудовою мережі Т2.

"Із моєї точки зору, це займе кілька місяців. Крім цього, супутникові оператори, той же Viasat, повинні сформувати соціальний пакет телеканалів для мало захищених верств населення. У цьому пакеті буде обмежена пропозиція – по одному національному телеканалу від кожної медіагрупи – за ціною, доступною для громадян. Орієнтовна ціна буде 35-40 грн на місяць. На який термін прийнято рішення надати доступ до міжнародних версій національних каналів на супутнику? Ці канали будуть доступні протягом двох років, до кінця 2021", - констатував генеральний директор групи 1+1 media Ярослав Пахольчук.

Читайте також: Припинив мовлення закарпатський телеканал "Сіріус"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал  та отримуйте новини ще оперативніше!

ТЕЛЕКАНАЛИ СУПУТНИК КОДУВАННЯ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
88716 переглядів в лютому
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі