Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вже традиційно Ужгород одним із перших міств України зустрічає весну – не календарну, а справжню квітучу. Ні для кого не секрет, що місто над Ужем має особливий мікроклімат, сприятливий для ранньої флори і турботливий до рослин-екзотів.

Цьогорічна весна проривалася до Ужгорода ще з середини січня, і лише на межі сезонів зима дала їй відсіч неочікуваним снігом та похолоданням. Але традиції на те й традиції, щоб їх дотримуватися, – початок березня ознаменувався стартом масового цвітіння перших весняних квітів, яких на вулицях, у скверах і парках «Сайт міста Ужгород» нарахував понад два десятка видів.

Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4

Клумби біля ужгородських багатоповерхівок зараз скоріше нагадують лісові галявини. Тут вже квітнуть проліски і підсніжники, білоцвіти і шафрани, морозник і примули, маргаритки, бергенія, ерантіс… Першими серед дерев і кущів замайоріли квітами японська айва і форзиція.

І якщо перелічені рослини здаються вам буденними, то можете завітати до Ужгородського ботанічного саду УжНУ, де наче й не засинали на зиму рододендрони, яким склали компанію біло-рожеві суцвіття вічнозеленої калини.

Зустрічаючи березень, з’явилися перші листочки на кущах троянди та деревовидного піону. Хоча на фоні десятків видів вічнозелених рослин, які живуть в Ужгороді, цих нюансів ви могли і не помітити, на відміну від символів весни – пухнастих котиків верби і золотавих сережок ліщини.

Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9 Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10

«Сайт міста Ужгород» також перевірив, як там справи у візитівок обласного центру – сакури і магнолії. Маленькі бруньки на сакурах свідчать, що про рожеву пору думати ще рано, а рясні магнолієві бутони анонсують, що містянам і туристам буде, чим милуватися.

Таке багатство природи – це завжди своєрідний виклик для людей. В оточенні квітучої краси ми маємо зберегти і примножити її, а головне, знайти весну у собі – сповнену енергії, добрих ініціатив і натхнення для їхньої реалізації.

Катерина Ірха, Сайт міста Ужгорода

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал  та отримуйте новини ще оперативніше!
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-11
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-12
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-13
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-14
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-15
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-16
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-17
Ужгород квітне! Шукаємо весну й у собі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-18
екзоти цвіт ботаніка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
201 перегляд в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі